Mini serie zwycięstw PSPS Chemika i Espadonu

(sz)
Siatkarki z Polic wygrały z KS Murowana Goślina.
Siatkarki z Polic wygrały z KS Murowana Goślina. Andrzej Szkocki/archiwum
PSPS Chemik Police pokonał 3:2 KS Murowana Goślina, a Espadon Szczecin w takim samym wymiarze Energę Omis Ostrołęka.

W sobotę na swoim terenie zagrał PSPS Chemik. Policzanki nie mają ostatnio intensywnego kalendarza. Ostatnie dwa mecze rozegrały po dwutygodniowych przerwach. Wolne im służy, ponieważ pokonały 3:2 KS Murowana Goślina. Drużyna Mariusza Bujka robiła w tym meczu progres. Pierwszego seta przegrała gładko, drugiego na przewagi, a następne trzy wygrała. W emocjonującym tie-breaku było 15:13.

PSPS Chemik Police - KS Murowana Goślina 3:2 (19:25, 29:31, 25:19, 25:15, 15:13)

Espadon Szczecin zaprezentował się bardzo dobrze w poprzednim, domowym spotkaniu z Krispolem Września. W Ostrołęce nie poszło równie gładko, ale drużyna Dejana Brdovicia zatriumfowała drugi raz z rzędu jak PSPS Chemik. Również potrzebowała tie-breaka, w którym pokonała 15:10 Energę Omis.

Energa Omis Ostrołęka - Espadon Szczecin 2:3 (24:26, 25:21, 25:22, 18:25, 10:15)