Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miłość w mózgu

SN
Jak poznać prawdziwą miłość?

Brytyjscy neurolodzy z University College of London postanowili sprawdzić, które spośród miliardów komórek nerwowych stają się najbardziej aktywne, gdy zaczynamy myśleć o ukochanej osobie.

W tym celu skorzystali z rezonansu magnetycznego. W eksperymencie uczestniczyło 17 osób. Podczas pierwszej próby uczestnicy patrzyli na zdjęcie partnera lub partnerki. Podczas drugiej próby spoglądali na fotografię przyjaciela lub przyjaciółki, przy czym musiała to być osoba tej samej płci co obiekt ich westchnień miłosnych

- Zidentyfikowaliśmy dwie partie mózgu, które były aktywne podczas pierwszego testu, a podczas drugiego milczały. Obie te struktury są odpowiedzialne za powstawanie pozytywnych emocji - informuje autor badań Andreas Bartels. Aby być pewnym, że wyniki uzyskane za pomocą rezonansu magnetycznego są prawdziwe, skorzystano jeszcze z wykrywacza kłamstw, sprawdzając, czy uczestnicy eksperymentu szczerze deklarowali miłość do partnera.

W ich zapewnienia uwierzyli dopiero, gdy wyniki obu odczytów okazały się zgodne. Warto zauważyć, że mężczyźni i kobiety identycznie reagowali na widok ukochanej osoby. Przynajmniej pod tym względem jesteśmy do siebie podobni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński