MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miliony na modernizację linii kolejowej. Pociągi ze Szczecina do Świnoujścia pojadą 160 km/h

Sławomir Włodarczyk
Kolejarze zapewniają, że po zakończeniu robót, na szlaku ze Szczecina Dąbia do Świnoujścia, pociągi będą mogły pędzić po torach z prędkością 160 km na godzinę.
Kolejarze zapewniają, że po zakończeniu robót, na szlaku ze Szczecina Dąbia do Świnoujścia, pociągi będą mogły pędzić po torach z prędkością 160 km na godzinę. Fot. Sławomir Włodarczyk
10 firm, także zagranicznych, w tym nasza - Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. Zakład Zachodniopomorski w Stargardzie - przystąpiło do przetargu na modernizację odcinka szlaku kolejowego ze Szczecina Dąbia do Świnoujścia.

Zadanie nosi nazwę: "Modernizacja linii kolejowej Nr 401 Szczecin Dąbie - Świnoujście (kontynuacja)". Wartość zamówienia wynosi 20 mln zł netto, 24,4 mln zł brutto. - Wybór wykonawcy nastąpi w czerwcu tego roku. Jedynym kryterium jest cena - mówi Romana Nakoneczna. rzecznik prasowy Oddziału Regionalnego Polskich Linii Kolejowych PKP w Szczecinie.

Najniższą ofertę - blisko 11 mln zł netto złożyło konsorcjum firm TORPOL i LINEAL z Poznania. Z kolei najwyższą - nieco ponad 18 mln zł - firma OHL ŻS z Republiki Czeskiej.

Przed zwycięzcą przetargu moc roboty. Zamówienie obejmuje m.in.: modernizację odcinka linii o długości prawie 8 km między stacjami Goleniów - Białuń oraz Łożnica - Rokita, wymianę trzech rozjazdów na stacji kolejowej Świnoujście Towarowa oraz wymianę nawierzchni torowej i drogowej na przejeździe kolejowym.

Roboty rozpoczną się i zakończą w drugim półroczu tego roku. Inwestycja ma na celu podniesienie prędkości rozkładowej pociągów, likwidację ograniczeń prędkości i docelowo przystosowanie układu torowego do prędkości 160 km/h. Kasę na inwestycję wyłożył budżet państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński