Mila Niepodległości w Goleniowie skupiła blisko dwa tysiące zawodników

agat
Wśród zawodników pokonujących dystans mili i 10 km znalazły sie gwiazy polskiego sportu, ale także osoby, które od lat 11 listopada biegają ulicami Goleniowa Fot. Agnieszka Tarczykowska
Mila Niepodległości na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Goleniowa i jak co roku skupia na starcie pokolenia i osobowości, które łączy jedno - pasja biegania. Wielu pobiegło nie dla dyplomów czy medali, ale przede wszystkim, żeby uczcić narodowe święto i promować zdrowy styl życia.

Po raz 21 goleniowianie oraz goście z Polski i zagranicy stanęli na starcie największej w regionie imprezy biegowej 11 listopada. W tym roku odbyła się ona pod hasłem "biegaj bezpiecznie".

Organizatorzy dbają o to, by impreza miała niepowtarzalny charakter. W tym roku splendoru przysporzyła jej obecność Grażyny Syrek, która w ten sposób postanowiła zakończyć karierę sportową. Wśród gwiazd widzowie mieli okazję zobaczyć także inne znane nazwiska. Na dystansie mili pobiegli: 9- krotny zdobywca pierwszego miejsca Goleniowskiej Mili Niepodległości Leszek Zblewski, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz zdobywca 8 miejsca podczas Mistrzostw Świata Berlin 2009 na 800 m Marcin Lewandowski, a także tegoroczna Mistrzyni Polski seniorek na 5000 m, zdobywczyni 3 miejsca w maratonie we Frankfurcie nad Menem Karolina Jarzyńska.

Najwięcej emocji podczas ulicznych biegów 11 listopada wzbudza bieg na milę i 10 km.

W tym roku dystans mili, czyli 1609 metrów w najszybszym tempie 4,22 pokonał Marcin Lewandowski z UKL Ósemka Police. Drugi na mecie był Adam Matuła z WKS Zawisza Bydgoszcz, a trzeci Leszek Zblewski z Remus Kościerzyna.

Wśród kobiet wygrała Marzena Kuczyńska z AZS Poznań, drugie miejsce zajęła Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz i trzecie Paulina Włodarek z MKL Szczecin.

W biegu na 10 km trasę jako pierwszy pokonał Łukasz Parszyński z WKS Polonia Warszawa, tuż za nim był Oleksandr Maturichuk z Ukrainy, a trzecie miejsce zajął Radosław Popkawski z WKS Grunwald Poznań.

Wśród kobiet dystans 10 km jako pierwsza pokonała Karolina Jarzyńska z Katowic, druga była Wolha Salewicz z Białorusi, a trzecia Svitlana Stanko z Ukrainy.