MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mikołaje na motocyklach. Pomóż stworzyć paczki dla potrzebujących

Alicja Wirwicka
Motocykliści ze Szczecina od lat skutecznie rozweselają dzieci ze Szczecina i regionu. Radością dla najmłodszych są nie tylko paczki, które dostają, ale również możliwość przejażdżki motocyklem
Motocykliści ze Szczecina od lat skutecznie rozweselają dzieci ze Szczecina i regionu. Radością dla najmłodszych są nie tylko paczki, które dostają, ale również możliwość przejażdżki motocyklem
Kojarzą się ze skórą, prędkością, wolnością. Teraz znów będą Mikołajami. I liczą na wsparcie. Szczecińscy motocykliści chcą rozdać ponad 600 paczek potrzebującym dzieciom ze Szczecina

Szczecińscy motocykliści po raz kolejny jednoczą siły. Chcą podarować uśmiech najmłodszym i najbiedniejszym mieszkańcom regionu.

- Często uważamy, że problemy świata nas nie dotyczą, bo są gdzieś daleko, w bezpiecznej odległości od naszej rodziny. AIDS, rak, niesprawność fizyczna czy intelektualna... A jednak bywa inaczej - mówi Mario Jakian, prezes stowarzyszenia Motocykliści dla Dzieci.- My nie chcemy być obojętni, dlatego działamy.

Motocykliści do tej pory organizowali okazjonalne akcje dla dzieci: zbiórki darów, pieniędzy, wizyty w domach dziecka. W tym roku udało się zarejestrować stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci. Działając już formalnie we współpracy z Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie zorganizowali w czerwcu Motocyklowy Dzień Dziecka.

- Początek działalności był dość udany. Teraz jednak czeka nas poważniejszy sprawdzian - chcemy obdarować i odwiedzić około sześciuset dzieci z różnych placówek z okazji Mikołajek i Bożego Narodzenia - mówi Jakian. - Jednak na tym nie poprzestaniemy. Chcemy rozwijać i promować nasze stowarzyszenie w taki sposób, aby w przyszłym roku liczbę tę podwoić, zaangażować więcej osób oraz sponsorów. Pokazać, że blisko nas są czyjeś troski, a my mamy sposób, by zamienić je w uśmiech na twarzy dziecka.

W tym roku Motocykliści planują odwiedzić placówki na terenie Szczecina i regionu.

- Będą to m.in. domy dziecka oraz świetlice środowiskowe. Chcemy podarować wiele uśmiechów - zapowiada Jakian. - Ale to nie prezenty są najpiękniejszym momentem naszej wizyty. To radość, która pojawia się na twarzach dzieci, kiedy widzą naszą ekipę na motocyklach jest prawdziwym przeżyciem.

Jak pomóc?

Motocykliści wciąż poszukują nowych sponsorów, którzy pomogą im stworzyć paczki dla dzieci. Ale można też pomóc w inny sposób. Na portalu Facebook uruchomiona została licytacja przedmiotów przekazanych przez członków stowarzyszenia oraz sponsorów. Każdy może wziąć w niej udział. Stowarzyszenie przyjmuje również wpłaty na konto bankowe.

- Pamiętajmy, że warto pomagać - przekonują.

Mikołaje na motocyklach. Pomóż stworzyć paczki dla potrzebujących

Motomikołaje To już kolejna wspólna akcja szczecińskich motocyklistów. W poprzednich latach mimo braku formalnego stowarzyszenia udało im się odwiedzić i obdarować kilkaset potrzebujących dzieci ze Szczecina i regionu.

W tym roku Motomikołaje odwiedzą siedem ośrodków:

- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach, ul. Korczaka 53
- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Leśna 91, Tanowo
- Dom Dziecka, ul. Szczecińska 2, Tanowo
- Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, ul. Bankowa 22, Police
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy ul. Rostocka, Szczecin
- Świetlica środowiskowa w Storkówku
- Dom Dziecka nr 2, ul. Staszica 27, Stargard

Wpłaty na konto

Motocykliści dla Dzieci

96 1140 2004 0000 3402 7577 3513

Motocyklowi dawcy uśmiechu ruszą w trasę. Możesz zostać Mikołajem!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński