Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mikołaj na zamówienie. Usługa cieszy się dużą popularnością

Michał Borkowski / gk24.pl
Profesjonalny strój Mikołaja kosztuje nie mało. Specjalnie malowanie brwi, dzwonek i donośny głos to podstawa do tego, żeby upodobnić się do tego prawdziwego
Profesjonalny strój Mikołaja kosztuje nie mało. Specjalnie malowanie brwi, dzwonek i donośny głos to podstawa do tego, żeby upodobnić się do tego prawdziwego Fot. sxc.hu
Mimo, iż wynajęcie kosztuje niemało, w dalszym ciągu wizyta Mikołaja w wigilijny wieczór, cieszy się dużą popularnością.

Usługa "Mikołaja na zamówienie" to przeważnie 10-20 minutowa wizyta w domu, podczas której przebrany za Mikołaja mężczyzna rozmawia z dziećmi i rozdaje prezenty. Jest szansa, że jeżeli Twoje dzieci mają nie więcej niż 5 lat to uwierzą, że odwiedził ich prawdziwy Mikołaj.

Udało nam się spotkać z profesjonalnym Mikołajem, który od ponad 10 lat chodzi 24 grudnia po domach i rozdaje prezenty. Krzysztof Kaczor, bo o nim mowa, tak opisuje swoje początki w tej nietypowej roli: - Ktoś mi kiedyś powiedział, że mam zdolności aktorskie, dlatego w okresie zimowym, kiedy nie pracowałem postanowiłem spróbować swoich sił jako Mikołaj. Początkowo o tej pracy myślałem tylko z perspektywy zarobku - przyznaje. - Jednak już w kolejnych latach to już przestała być tylko praca, ale sposób na spędzanie świąt - zapewnia ,,zawodowy" Mikołaj.

Jak wygląda wizyta Mikołaja w domu? - Zaczynamy od wcześniejszej wizyty w domu, który mamy odwiedzić i wypełnienie przez rodziców kwestionariusza, w którym opisują zainteresowania i tajemnice dzieci - wyjaśnia Katarzyna Kaczor, żona i pomocnik Mikołaja.
- Dzieci mogą także pisać listy, w których proszą Mikołaja o wizytę. To ważne, ponieważ później może je zaskoczyć i sprawić, że naprawdę w niego uwierzą - dodaje.

- Moje wizyty trwają od 10 do 20 minut - mówi Krzysztof Kaczor. - Zaczynam od zabrania prezentów, z wcześniej ustalonego z rodzicami miejsca i przywitania z dziećmi. Następnie rozmawiam z najmłodszymi członkami rodziny i rozdaje prezenty. Często także śpiewam z całą rodziną kolędy - opowiada Krzysztof Kaczor. - Zawsze podczas wigilijnych spotkań mam ustalony jakiś schemat, jednak bardzo często muszę improwizować i reagować w zależności od zachowania dzieci - przekonuje.

Jak się przygotować na przyjście Świętego Mikołaja? - Przede wszystkim nie należy specjalnie dla niego szykować przysmaków i świątecznych dań. Rodzice powinni zrozumieć, że Mikołaj nie może jeść i pić podczas takich wizyt, ponieważ przeszkadza mu sztuczna broda - śmieje się Krzysztof Kaczor. - Warto także przed wizytą, lub w jej trakcie zamknąć naszego czteronożnego pupila w osobnym pomieszczeniu. Może się on po prostu przestraszyć nowego, głośnego i czerwonego gościa no i... próbować go ugryźć - przestrzega pan Krzysztof.

- O wizycie Mikołaja powinniśmy także poinformować dzieci, tak żeby nie były zaskoczone gdyż w niektórych przypadkach mogą się przestraszyć. Wówczas cała wizyta może tylko zepsuć świąteczną atmosferę - przekonuje pan Krzysztof.

- Rodzice także powinni przestrzegać paru podstawowych zasad. Bardzo często podczas wizyty Mikołaja, chcą go wyręczać podczas pracy, a to bardzo utrudnia wykonywanie swoich obowiązków - radzi Kaczor.

Wizyta profesjonalnego Mikołaja w Szczecinie kosztuje około 120 złotych.

Źródło:

Ile kosztuje wynajęcie Mikołaja?

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński