Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy skarżą się na niebezpieczne przejście. Co z sygnalizacją świetlną?

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Na przejściu znajdującym się na ulicy Ku Słońcu w okolicy skrzyżowania z ulicą Kwiatową w Szczecinie co pewien czas dochodzi do groźnych wypadków z udziałem pieszych. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Gumieńce są jednym z szybciej rozwijających się osiedli w ostatnich latach. Wybudowano tam setki mieszkań, centra handlowe i dyskonty. Ulica Ku Słońcu, oprócz głównej arterii tej części miasta, stanowi również jedną z nitek wyjazdowych prowadzących do Niemiec.

Od lat mieszkańcy uskarżają się na niebezpieczne przejście dla pieszych, które znajduje się w okolicy skrzyżowania ul. Ku Słońcu z ulicą Kwiatową. Do ostatniego potrącenia pieszego doszło tam na początku lipca, co wywołało ponowną dyskusję nad koniecznością wprowadzenia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

- Mieszkańcy piszą petycje, zbierają podpisy, cały czas otrzymują odpowiedź, że sygnalizacja powstanie w momencie wydłużenia linii tramwajowej do CH Ster. Aktualnie, w urzędzie nikt już nie rozmawia o tej inwestycji. Inwestycja została wykreślona z budżetu. To czy w ogóle powstanie uzależniane jest od środków unijnych, które nie wiadomo czy będą, kiedy i w jakiej wysokości. Tym samym budowa sygnalizacji na przejściu jest nadal odkładana w czasie. Liczba aut rośnie, a nasze bezpieczeństwo spada. Należy zaznaczyć, że tę ruchliwą drogę przekraczają nasze dzieci w drodze do szkół. Osoby udające się do parku przy ulicy Przygodnej, w większości matki z małymi dziećmi, również muszą pokonać to bardzo niebezpieczne przejście - podkreśla Dominika Jackowski, radna rady miasta i Rady Osiedla Gumieńce.

CZYTAJ TAKŻE:

Wiele wskazuje na to, że sygnalizacja rzeczywiście pojawi się w tym miejscu dopiero w momencie budowy nowej linii tramwajowej, która ma prowadzić do Mierzyna. Potwierdza to zastępca prezydenta miasta.

- Budowa tymczasowej sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu wiązałaby się z koniecznością przebudowy również układu drogowego i torowego, co uniemożliwiłoby wykonanie już przygotowanego projektu. Następstwa finansowe takiego tymczasowego rozwiązania również należałoby rozpatrywać w zakresie kilku milionów złotych w szczególności, iż wykonanie sygnalizacji w obecnej geometrii skutkowałoby jej późniejszym demontażem. W związku z powyższym uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej nie planuje się tymczasowego rozwiązania w postaci budowy sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym przejściu dla pieszych - podkreśla Michał Przepiera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Po raz czwarty firma Oponeo we współpracy z Yanosikiem opracowała Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom. Na którym miejscu jest Szczecin? Jak eksperci oceniają nasze miasto? Zobacz szczegółowy opis rankingu! >>>POLECAMY RÓWNIEŻ: Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczecin?

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom 2020. Jak wypadł Szczecin?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński