MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy protestowali przeciw krótkiemu wariantowi obwodnicy Polic

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Krystian Kowalewski
Za blisko domów, za blisko ujęcia wody pitnej, wzmożony ruch samochodów zablokuje dojazd do Polic przez Przęsocin. To argumenty przeciwników krótkiego obejścia drogowego Polic.

W Policach odbyło się spotkanie przeciwników tzw. "żółtego" wariantu planowanej obwodnicy. Wariant zakłada budowę drogi jednojezdniowej i rozpoczyna się od ulicy Nadbrzeżnej, tuż przy wjeździe do Polic od strony Skolwina, stąd wiedzie pod linią kolejową nr 406 i dochodzi do ul. Przęsocińskiej w pobliżu "Miasteczka Rzemieślniczego". Dalszy przebieg zaplanowano przez park leśny Mścięcino tuż obok Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Grzepnicą". W rejonie Siedlic obwodnica pokrywa się z dłuższym wariantem niebieskim, kieruje się na północ i dociera do drogi wojewódzkiej nr 114, między Trzeszczynem a Policami. Stąd ma prowadzić do "Węzła Police" na planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Na żółto zaznaczono przebieg obwodnicy proponowany przez władze Polic. Na niebiesko przebieg dłuższy, ale omijający zakorkowaną drogę w Przęsocinie i
Na żółto zaznaczono przebieg obwodnicy proponowany przez władze Polic. Na niebiesko przebieg dłuższy, ale omijający zakorkowaną drogę w Przęsocinie i zakładający połączenie z Trasą Północną w Szczecinie GDDKiA

Przeciwnicy argumentują, że droga - w tym wariancie - odetnie Police od terenów zielonych. Będzie przechodzić kilkanaście metrów od ogrodów działkowych. Wariant spowoduje większy ruch na i tak uczęszczanej drodze Police – Mścięcino – Przęsocin – Szczecin.

- Według organizatorów 223 osoby były na spotkaniu dotyczącym budowy "żółtego" wariantu budowy obwodnicy Polic. Mimo chłodu i późnej pory zebrali się, by wyrazić swoje obawy. Mamy nadzieję, że dojdzie do takiego spotkania z władzami Polic, bo padło wiele pytań na które brakuje nam odpowiedzi - mówi Krystian Kowalewski, policki radny z klubu "Projekt Police".

Drugi, niebieski wariant obwodnicy zaczyna się od ulicy Szczecińskiej przy wjeździe do Przęsocina i omija tę miejscowość. Dwujezdniowa droga ma dalej prowadzić w rejonie Siedlic i do ZOS-i podobnie jak wariant żółty.

Władze Polic nie kryją, że temat obwodnicy jest trudny i na razie nie zapadły żadne wiążące decyzje.

- Dostajemy już różne opinie i propozycje. Konsultacje społeczne to nie ranking przebiegów. Merytoryczne opinie pozwolą wybrać najkorzystniejszy przebieg. Każda propozycja budowy nowych odcinków drogi dojazdowej do Zachodniego Obejścia Szczecina niesie za sobą z jednej strony ogromne wyzwanie realizacyjne, z drugiej w sposób nieodwracalny zmieni charakter terenu przez który przebiega - mówi Władysław Diakun, burmistrz Polic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński