Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejski program in vitro w Szczecinie: Zgłosiły się dwie kliniki

Anna Folkman
Anna Folkman
Grzegorz Dembinski/Polskapresse
Dwa podmioty zgłosiły się do konkursu ofert na realizatora miejskiego programu zapłodnienia pozaustrojowego. To VitroLive ze Szczecina i INVICTA z Gdańska.

Do obowiązków realizatora należeć będzie zapewnienie dostępności do świadczeń finansowanych w ramach realizacji programu minimum przez 6 dni w tygodniu, z zapewnieniem nadzoru embriologicznego nad laboratorium przez 7 dni w tygodniu, zapewnienie pacjentom możliwości rejestracji telefonicznej i elektronicznej oraz kontaktu telefonicznego z personelem medycznym przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w przypadku potrzeb pacjenta a także dokonywanie kwalifikacji par do programu.

Obecnie komisja przetargowa analizuje oferty. Decyzja w sprawie wyboru realizatora miejskiego programu zapłodnienia pozaustrojowego zostanie podjęta w ciągu najbliższych 30 dni.

- Celem miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego jest przede wszystkim udzielenie pomocy parom, dla których jedyną możliwością posiadania potomstwa jest skorzystanie właśnie z tej metody - informuje Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Dzięki jego wprowadzeniu możliwe będzie obniżenie liczby par bezdzietnych w Szczecinie, zapewnienie najlepszego standardu leczenia niepłodności oraz poprawę trendów demograficznych poprzez zastosowanie metody o najwyższej skuteczności, udokumentowanej badaniami naukowymi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Miejskie in vitro w Szczecinie ruszy w przyszłym roku

Z programu będzie mogło skorzystać ok. 100 par, mieszkających na terenie Szczecina co najmniej od 1 stycznia 2017 r., u których stwierdzono i potwierdzono dokumentacją medyczną bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne, zgodnie z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej, leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu.

Program w szczególności kierowany będzie do par, które korzystały ze świadczeń zdrowotnych w ramach współfinansowania uzupełnionego programu pt. „Program kompleksowej oceny zdrowia prokreacyjnego w Polsce na lata 2016 -2020”, realizowanego przez SPSK Nr 1 PUM.

Całkowity koszt realizacji zadania w latach 2019-2021 wyniesie 850 tys. zł brutto i będzie finansowany w ramach budżetu miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński