MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Materla aresztowany. Berserker's Team broni swojego zawodnika

Maurycy Brzykcy
30.09.2016. zielona gora w hali crs-u ksw 36 oficjalne wazenie zawodnikow nz michal materla fot. mariusz kapala / gazeta lubuska / polska press
30.09.2016. zielona gora w hali crs-u ksw 36 oficjalne wazenie zawodnikow nz michal materla fot. mariusz kapala / gazeta lubuska / polska press Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
- Czekamy na wyjaśnienie tej sytuacji i wspieramy Michała oczywiście - komentuje Robert Siedziako, Berserker's Team Szczecin. - Znamy go tylko z dobrej strony, jako przeambitnego sportowca. Nasz klub dalej działa, nic się nie zmieniło.

Zatrzymanie Michała Materli. Czytaj więcej:

Berserker's Team Szczecin: Materlę znamy go tylko z dobrej strony

- Michał do winy się nie przyznaje, a jego adwokat twierdzi, że oskarżenia to absurd. Michał sam prosił, by nie zasłaniać mu oczu, by podawać jego pełne nazwisko, bo nie ma nic do ukrycia - komentuje Robert Siedziako, Berserker's Team Szczecin. - My czekamy na wyjaśnienie tej sytuacji i wspieramy go oczywiście. Znamy go tylko z dobrej strony, jako przeambitnego sportowca. Nasz klub dalej działa, nic się nie zmieniło. Normalnie prowadzimy zajęcia z dorosłymi i dziećmi. Kiedy w piłce nożnej wyszła afera korupcyjna, w Polsce dalej grało się w piłkę. Nie sądzę, by sprawa Michała miała jakiś wpływ na nasz klub, czy na samo MMA.

Zatrzymanie Michała Materli

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali Michała Materlę we wtorek o godzinie 6 rano w jego mieszkaniu w Szczecinie. Był wtedy z żoną i dziećmi. Policjanci użyli grantów hukowych. W zatrzymaniu brało udział ok. dziesięciu policjantów uzbrojonych w długą broń. Materla nie stawiał oporu. Był kompletnie zaskoczony.

Szczeciński zawodnik jest w grupie osób, którym prokuratura zarzuca udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Nie wiadomo jaką rolę Michała Materli widzi w tym prokuratura, ale zarzuty dotyczą przemytu narkotyków z Karaibów.

Wśród podejrzanych oprócz Michała Materli i obywatela Czeczenii są jeszcze dwaj mieszkańcy naszego regionu. Jeden z nich to policjant z zachodniopomorskiego garnizonu. Został zawieszony w czynnościach. Policja czeka na szczegóły zarzutów.

- Michał Materla jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i udział w obrocie narkotykami - informuje Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Michał Materla to utytułowany zawodnik MMA, czyli mieszanych sztuk walki, były mistrz federacji KSW w wadze średniej, należy do klubu Berserker's Team Szczecin.

Czytaj również:

Zobacz także:

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński