Miasto znów zakorkowane!

  Miasto znów zakorkowane!

  Marzena Domaradzka, 26 lipca 2006 r.

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Gigantyczny korek ciągnący się na dwa kilometry przed wjazdem do Trzebiatowa sparaliżował wczoraj ruch od strony wjazdu do miasta.
  Dwie godziny potrwało, zanim kawalkada samochodów jadących od strony wybrzeża przestała blokować trasę.

  - To niemożliwe, stoję już 30 minut, żar się z nieba leje, a my posuwamy się o kilka centymetrów - nie kryli zdenerwowania kierowcy.

  Sytuacja powtarza się każdego roku. Teraz, kiedy nad Bałtyk zjechały tysiące turystów będzie koszmarem do końca lata. Wszystko przez brak obwodnicy, na którą Trzebiatów czeka od lat.
  W początkach tego roku, gmina wydała decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji. Niestety, to jedyna dobra wiadomość. Na razie obwodnicy nie będzie, bo nie ma na nią pieniędzy. Urzędnicy w Wojewódzkim Zarządzie Dróg rozkładają ręce, twierdząc, że nikt nie wie, kiedy mogłaby ruszyć budowa.

  Obwodnica zaczynałaby się w rejonie skrzyżowania ulicy Kołobrzeskiej z Podmiejską. Tu powstać ma pierwsze rondo, kolejne usytuowane zostałoby na skrzyżowaniu Podmiejskiej z Głęboką tuż przy wyjeździe na Mrzeżyno. Dalej trasa biegłaby w rejonie Targowej, następnie mostem przez Regę, tyłami parku i stadionu miejskiego, wreszcie łączyłaby się z ulicami Kamieniecką i Zagórską wyprowadzając ruch w kierunku Szczecina.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!