Miasto Szkła - King Szczecin 86:92. Wojna nerwów dla Wilków!

Aleksander StanuchZaktualizowano
Martynas Paliukenas (z piłką) był najlepszym graczem w spotkaniu z Miastem Szkła Krosno. Andrzej Szkocki
Uff... Cóż to była za walka w Krośnie. King Szczecin wygrał 92:86 na wyjeździe z Miastem Szkła i zrobił kolejny, bardzo ważny krok w stronę play-off. Najwięcej punktów w karierze rzucił Martynas Paliukenas - 30. Dobrze wspomagali go Schenk oraz Sajus.

King w sobotni wieczór musiał radzić sobie bez kontuzjowanego Darrella Harrisa oraz Justina Wattsa, który wciąż czeka na licencję. Świeższe nogi zawodników ze Szczecina dzięki podróży samolotem zaprocentowały już od pierwszych minut meczu w Krośnie. Nie do zatrzymania był Martynas Paliukenas, który do szybkich sześciu punktów dołożył także dwa przechwyty. King starał się wykorzystywać swoje największe atuty, czyli sporo akcji tyłem do kosza otrzymywał Martynas Sajus. Udało się zbudować kilka oczek przewagi i po pierwszej kwarcie goście prowadzili 22:21.

Krośnianie liczyli na indywidualne popisy Jabariego Hindsa oraz Jordana Loveridge'a. Ich dobra postawa nie pozwalała Wilkom Morskim na wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi. Gra przyjezdnych przypominała trochę jazdę na zaciągniętym ręcznym. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 45:43 przy skuteczności 58% z gry. King wciąż miał rezerwy, jeśli chodzi o grę w obronie, ale trzeba było podkręcić śrubę. Nie zawodzili jedynie Paliukenas z 15 punktami na koncie oraz Jakub Schenk (7 pkt., 4 zb., 4 as.).

Początek drugiej połowy wyglądał o niebo lepiej. Dużo większa intensywność w obronie, aktywne ręce i szybkie pchanie piłki do przodu spowodowały, że Krosno zostało w tyle. W efekcie Wilki objęły prowadzenie 60:51. Gdy podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego otrząsnęli się już z tego szoku, to wzięli się za odrabianie strat. Przed ostatnią kwartą King prowadził 63:61.

Ostatnie 10 minut było bardzo nerwowe. Wilkom zajrzały w oczy stare demony, czyli straty. Cztery minuty przed końcem mieliśmy 77:76 dla gospodarzy, którzy znów zaczęli trafiać z dystansu. Po drugiej stronie dwoił się i troił Paliukenas. King najważniejsze minuty grał bez Pawła Kikowskiego, który wyraźnie nie miał swojego dnia. Na szczęście jego koledzy stanęli na wysokości zadania, wygrywając 92:86.

Odnotować należy również debiut Chaza Williamsa, który dołożył dwa oczka i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Nie ma zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie tego meczu, bo King Szczecin już we wtorek (g. 18) zagra we własnej hali z mistrzem Polski - Anwilem Włocławek.

Miasto Szkła Krosno - King Szczecin 86:92 (21:22, 24:21, 16:20, 25:29)
King: Paliukenas 30, Schenk 18, Sajus 17, Jogela 15, Kikowski 4, Bartosz 4, Diduszko 2, Williams 2, Wilczek 0.

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzenia - żywność w Polsce, jak na zachodzie.

Materiał oryginalny: Miasto Szkła - King Szczecin 86:92. Wojna nerwów dla Wilków! - Głos Szczeciński