Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto planuje pomóc finansowo stoczni Gryfia, bo mu zależy na miejscach pracy

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Miasto Szczecin zamierza wspierać Morską Stocznię remontową Gryfia. Na wniosek prezydenta Szczecina m.in.: zarekomendowano spółce szereg rozwiązań, które pozwolą na znaczne obniżenie obciążeń finansowych, co w konsekwencji przyczyni się do ustabilizowania kondycji Gryfii.

- Na tym jednak nie koniec pomocy ze strony Szczecina dla stoczni Gryfia – zapowiada biuro prasowe prezydenta Krzystka i tłumaczy się, że ta pomoc stoczni podyktowana jest troską o miejsca pracy w firmie.

- Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i stabilność przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Wyspy Ostrów Brdowski oraz Gryfia, po upływie okresu trwałości miasto przejmie Most Brdowski – zapowiada magistrat i dodaje, że stanie się to w listopadzie br. roku. - Dzięki temu te wyspy będą miały cały czas zapewniony dostęp do drogi publicznej, co znaczne ułatwi prowadzenie interesów.

- Na tym jednak nie koniec - podkreśla miasto. - Gdyż wedle sugestii miasta, kolejne rozwiązania w zakresie zobowiązań podatkowych niesie za sobą wystąpienie Gryfii o pomoc na zasadach ogólnych. - Zgodnie z Ordynacją Podatkową w uzasadnionych przypadkach bierze się pod uwagę odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie go na raty. Kolejną opcją jest także odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.

ZOBACZ TEŻ:

Tej pomocy prezydenta Krzystka Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia dziwi się poseł KO Arkadiusz Marchewka:
- Jeszcze niedawno minister Gróbarczyk zapewniał, że stocznia Gryfia jest w dobrej sytuacji i rokuje na przyszłość. Rządowe media wmawiały nam, że zakład jest na fali wznoszącej – zauważa poseł Marchewka.

- Okazuje się jednak, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż nas zapewniano - dodaje poseł KO. - Według informacji, które niedawno otrzymałem stocznia w ubiegły roku zanotowała stratę netto na poziomie 9 mln zł. Jestem w stanie zrozumieć wolę miasta, aby wesprzeć zakład i odroczyć spłatę zobowiązań podatkowych, ale to obecny rząd nadzoruje stocznię już od pięciu lat i jest w pełni odpowiedzialny za jej trudną sytuację. Uważam, że wszystkie szczecińskie przedsiębiorstwa, które znalazły się ostatnio w trudnej sytuacji zasługują na wsparcie i pomoc. Bez względu na to czy należą do skarbu państwa, czy są w rękach prywatnych. Gdyby rząd nie wpompował firmę ST3 grubych milionów złotych, która następnie została doprowadzona do upadłości, a te pieniądze przeznaczył na budowę doku w Gryfii, sytuacja stoczni byłaby diametralnie inna.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Ostatnie wodowanieOstatnie wodowanie w szczecinskiej stoczni - zdjecia internautów.

Ostatnie wodowanie w szczecińskiej stoczni. Zdjęcia z 2009 roku

ZOBACZ TEŻ: Trzeci megajacht spłynął z pochylni Wulkan Stoczni Szczecińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński