Miało być 3:0 - i było

Krzysztof Dziedzic, 29 listopada 2004 r.
Siatkarki Piasta miały podczas meczu ze Startem Łódź i po jego zakończeniu powody do uśmiechu. Marcin Bielecki
Mimo braku podstawowej rozgrywającej siatkarki Piasta Szczecin bez większych problemów pokonały 3:0 jeden z najsłabszych zespołów serii B I ligi - Start Łódź.

PIAST Szczecin - START Łódź 3:0 (29:27, 25:21, 25:19)

PIAST: Pazderska, Kasprzak, Wychowanek, Ostrowska, Kwiatkowska, Twaróg, Kuchczyńska (libero) oraz Bryczkowska i Bury.
Trener Jerzy Taczała chciał żeby jego podopieczne wygrały 3:0 i tak się stało. Mimo to szczecińskie siatkarki nie ustrzegły się fragmentów słabej gry.

W roli pierwszej rozgrywającej wystąpiła Aleksandra Pazderska, która zastąpiła Irinę Archangielską. Starała się przede wszystkim nie popełniać błędów; nic więc dziwnego, że gra Piasta była dość schematyczna i na ogół na szczecińskie atakujące czekał podwójny blok.

Ambitnie walczące o każdą piłkę przyjezdne w pierwszym secie nie zrezygnowały nawet gdy przegrywały 20:24. Pod wodzą Swietłany Riabko, doświadczonej rozgrywającej mającej na sobą występy w ekstraklasie, doprowadziły do remisu 24:24. Na szczęście w grze na przewagi Piast zachował sporo spokoju.

W kolejnych setach łodzianki wychodziły na prowadzenie, ale w miarę upływu czasu nasze siatkarki z nawiązką odrabiały straty. Po kontuzji na boisku pojawiła się utalentowana atakująca, Monika Bryczkowska.