MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miał zakaz jazdy, to wsiadł jeszcze po narkotykach

Mariusz Parkitny
Areszt dla recydywisty-narkomana, który niewiele sobie robił z sądowych zakazów. Wpadł na jeździe pod wpływem narkotyków. Chodzi o Krystiana N. Tydzień temu w Szczecinie na ul. Dubois, działając w warunkach recydywy, znajdując się pod wpływem środka amfetaminy oraz kokainy kierował volkswagenen passatem.

- Czynu tego dopuścił się będąc uprzednio skazanym wyrokiem Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód oraz wbrew orzeczonemu przez ten sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W godzinach nocnych 25 listopada 2017 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki volkswagen, którym kierował Krystian N. Funkcjonariusze podczas kontroli ustalili, że kierował samochodem pomimo, iż sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku z uprzednio popełnionym przestępstwem przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Ponadto przeprowadzone badania wykazały, że Krystian N. kierując w dniu 25 listopada 2017 r. samochodem znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy i kokainy.

- W związku z dokonanymi ustaleniami Krystian N. został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany. Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji - dodaje prokurator.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zobacz także: Rozpoczęło się wyburzanie kamienic na Niebuszewie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński