Medale karateków Bushikanu Szczecin. Zawody odbywają się online

Na występy w takiej formie, choć już ograniczonej, ale z rywalami będącymi obok, przyjdzie nam trochę poczekać. Bushikan Szczecin
Zawodnicy Bushikanu Szczecin zdobyli medale w rywalizacji Międzynarodowej Ligi Karate oraz w turnieju Bask Open. Zawody odbyły się w nietypowej formule.

Mimo ciężkiej dla wszystkich sportowców sytuacji w ostatnich tygodniach zawodnicy szczecińskiego Bushikanu zdecydowali się na starty w wirtualnych turniejach karate. W obliczu braku możliwości udziału w klasycznych zawodach była to jedyna szansa na podtrzymanie ducha sportowej rywalizacji.

W Międzynarodowym Turnieju „BASK Open Online E-Tournament” organizowanym w Londynie (Anglia) zawodnik Bushikanu Paweł Juraszek zdobył srebrny medal w konkurencji kata chłopców 15-17 lat brązowe-czarne pasy.

W Międzynarodowej Lidze Karate On Line, zorganizowanej w Bratysławie, zawodnicy Bushikanu wywalczyli pięć medali, trzy złote i dwa brązowe. Złote krążki zdobyli: Michalina Żuk w kata dziewcząt 8-9 lat, Brunon Giers w kata chłopców 8-9 lat i Jagoda Urbańska w kata dziewcząt 6-7 lat. Brązowe medale dla Małgorzaty Czuby (kata dziewcząt 14 lat niebieskie-czarne pasy) oraz Bartosza Lepa (kata chłopców 12-13 lat niebieskie-czarne pasy).

- Cieszymy się, że lockdown nie pokrzyżował w pełni naszych planów startowych w tym sezonie. W czerwcu prawdopodobnie weźmiemy udział w mistrzostwach świata karate online, organizowanych na Malcie. Mimo to żywię głęboką nadzieję, że obecny - wymuszający na nas starty w wirutalnych imprezach - stan nie potrwa długo i wkrótce powrócimy na maty - mówi trener Bushikanu Paweł Bombolewski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani