Medale Bushikanu na ostatniej prostej przygotowań do ME

Najlepszy zawodnik gali, Karol Wojdyła z Bushikanu Szczecin.
Najlepszy zawodnik gali, Karol Wojdyła z Bushikanu Szczecin. Bushikan Szczecin
Karatecy Bushikanu Szczecin wzięli udział w dwóch krajowych imprezach, będących ostatnimi sprawdzianami przed mistrzostwami Europy WUKF na Malcie.

Najpierw ekipa trenera Pawła Bombolewskiego odwiedziła Kobylnicę, gdzie odbywała się gala sportów walki z udziałem 65 zawodników z 7 klubów. Reprezentanci Bushikanu zdobyli cztery złote (Karol Wojdyła w kata i kumite, Natalia Leśniak w kumite, Brunon Giers w kata), pięć srebrnych (Malgorzata Czuba w kata i kumite, Weronika Kapler w kata, Michalina Żuk w kata, Małgorzata Żuk w kata) i brązowy medal (Patrycja Staszek w kumite). Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju przypadł Karolowi Wojdyle.

Na drugi dzień ci sami zawodnicy rywalizowali w Pucharze Polski 2018, rozegranym w Brodnicy. Nasi karatecy wywalczyli sześć złotych, tyle samo srebrnych i dwa brązowe medale, walcząc w stawce 70 zawodników z 7 klubów. Medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli: Brunon Giers (dwukrotnie - w kata i kumite chłopców 7 lat i młodsi), Natalia Leśniak w kumite seniorek, Patrycja Staszek w kata dziewcząt 10-11 lat, Małgorzata Czuba w kata dziewcząt 12-13 lat oraz Karol Wojdyła w kata chłopców 10-11 lat. Srebro stało się udziałem Weroniki Kapler (dwukrotnie - w kata juniorek i kumite seniorek), Michaliny Żuk w kata dziewcząt 7 lat i młodsze, Małgorzaty Czuby w kumite dziewcząt 12-13 lat, Małgorzaty Żuk w kumite dziewcząt 10-11 lat oraz Karola Wojdyły w kumite chłopców 10-11 lat. Na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Staszek w kumite dziewcząt 10-11 lat oraz drużyna Bushikanu (Michalina Żuk, Małgorzata Żuk, Patrycja Staszek) w kata drużynowym dziewcząt open. Michalina Żuk otrzymała także nagrodę dla Najmłodszej Zawodniczki Imprezy.