Mecze Sandra Spa Pogoni z Zagłębiem Lubin gwarancją emocji

jakub lisowski
Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Sandra Spa Pogoń Szczecin pokonała wyżej notowane Zagłębie Lubin. Dreszczowiec zakończył się po rzutach karnych, czyli tak jak to było jesienią. Różnica polegała na tym, że tym razem górą Portowcy.

Portowcy zdecydowanie częściej byli w tym spotkaniu na prowadzeniu. W II połowie wypracowali sobie nawet czterobramkową przewagę, ale jeden słabszy fragment i „miedziowi” mieli wynik 23:22. Pogoń musiała gonić i dogoniła w ostatniej minuty. Bramkę na dogrywkę rzucił z karnego Jakub Radosz.

Skrzydłowy pomylił się w serii rzutów karnych, ale Jedziniak, Krysiak, Biernacki i Fedeńczak trafili i Pogoń wygrała konkurs 4:3. Dzięki temu nasz zespół zachował szanse na 7. miejsce w grupie pomarańczowej.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 27:27 (14:13). Karne: 4:3
Pogoń: Zapora, Bartosik, Teterycz - Radosz 5, Zaremba 5, Krysiak 4, Krupa 4, Biernacki 4, Jedziniak 3, Bereżny 1, Bosy 1, Matuszak, Fedeńczak, Wąsowski.

Inne wyniki 28. kolejki: Vive – Gwardia 39:28, Wisła – Wybrzeże 29:25, MKS – Azoty 30:35, Spójnia – Piotrkowianin 26:28, Górnik – Meble 31:29, KPR – MMTS 24:26, Chrobry – Stal.