Kaja Krasnodębska
Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO Wojciech Matusik / Polska Press
Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków ONLINE. 2016 rok zmierza ku końcowi. Większość piłkarskiej Polski udała się już na zasłużone urlopy. Jedynymi, którzy wciąż walczą są zawodnicy występujący w LOTTO Ekstraklasie. Przed nimi ostatni pracowity weekend przed świętami. Z pewnością będą chcieli zakończyć jesień zwycięstwem. Ostatni w tabeli Ruch powalczy o to w piątkowy wieczór. Podejmie Wisłę Kraków. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków ONLINE

Zapowiada się więc mecz przyjaźni na trybunach. O niej nie może być jednak mowy na boisku. Przy akompaniamencie głośnego dopingu przez całe spotkanie, zawodnicy obydwu drużyn zawalczą o każdy metr, aby zdobyć upragnione trzy punkty. Gospodarze ubiegły weekend wspominać mogą nadzwyczaj melancholijnie. Nie dość, że ich bezpośredni sąsiad w tabeli Górnik Łęczna niespodziewanie zwyciężył z Bruk-Bet Termalicą 3:0, to oni po bardzo dobrym spotkaniu w Płocku przegrali z Nafciarzami 3:4. Nie pomogły dwa gole Patryka Lipskiego, Niebieskich nie uratował także świetny mecz w wykonaniu Jarosława Niezgody i z Mazowsza wracali z pustymi rękami.

W marsowych nastrojach ubiegły weekend kończyli również kibice Białej Gwiazdy. Ich zespół ponownie nie wygrał Derbów Krakowa. Mimo długiego prowadzenia po golu Petara Brleka, ostatecznie w starciu z drużyną Jacka Zielińskiego zdobyli tylko punkt. To przed 20.kolejką daje im to ósmą pozycję w tabeli. Różnice między kolejnymi zespołami są jednak na tyle małe, że kolejne potknięcie może kosztować ich opuszczenie przed zimową przerwą grupy mistrzowskiej. Takiego scenariusza w klubie z ulicy Reymonta nie chcą na pewno. Wychodząc na murawę zrobią więc wszystko, aby tak właśnie się nie stało.

Waldemar Fornalik ponownie będzie musiał poradzić sobie bez cierpiącego od dłuższego czasu z powodu urazu Michała Koja oraz Łukasza Hanzela, który w ostatnich dniach przeszedł zapalenie migdałków. W szeregach Wisły zabraknie natomiast kontuzjowanych Michała Buchalika, Rafała Pietrzaka, Bobana Jovicia oraz Mateusza Zachary. Ostatniemu z nich grę uniemożliwia pęknięty mały palec. Pod znakiem zapytania stoi także gra przeziębionego Arkadiusza Głowackiego oraz zmagającego się z problemami mięśniowymi Denisa Popovicia. Ich brak na pewno zwiększyłby szansę na sukces Niebieskich. Czy tak też się stanie?

W pierwszym starciu tych drużyn aktualnego sezonu lepsi okazali się piłkarze Ruchu. Mimo, że za sprawą Mateusza Zachary stracili bramkę już w 5. minucie, jeszcze przed przerwą zdołali nadrobić stratę. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Stępiński. W drugiej połowie dzieła dokończył Paweł Oleksy. Nie należy sugerować się jednak tamtym wynikiem. Biała Gwiazda była wówczas w poważnym dołku, a i wśród chorzowian zaszło sporo zmian.

Spotkanie przy Cichej poprowadzi Paweł Gil z Lublina. Jego asystentami będą Marcin Borkowski oraz Michał Gajda. To doskonale znany obu zespołom arbiter. Z Niebieskimi spotkał się już w tym sezonie trzykrotnie - podopieczni Waldemara Fornalika dwukrotnie przegrali, a raz zremisowali. Co ciekawe punkt zdobyli również z zespołem z Krakowa, tylko wtedy była to Cracovia. Gil szczęśliwszy wydaje się być dla Białej Gwiazdy. Z nim na murawie, wiślacy zwyciężyli ze szczecińską Pogonią, a także podzielili się oczkami z Legią.

Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu od godziny 20:00 w Canal+ Sport (program "Superpiątek"). Początek transmisji z meczu Ruch - Wisła od godziny 20:25 w Canal+ Sport.

20:30 mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków
Canal+ Sport

Relacja na żywo z meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków w GOL24.pl!

10 piłkarzy, których trzeba wyciągnąć z 1. ligi [GALERIA]

Materiał oryginalny: Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO - Gol24