Mecz NK Osijek - Pogoń Szczecin ONLINE. Łatwo nie będzie,...

Mecz NK Osijek - Pogoń Szczecin ONLINE. Łatwo nie będzie, ale trzeba wierzyć. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Koniec meczu! NK Osijek pokonuje Pogoń Szczecin po bramce Laszlo Kleinheislera z końcówki pierwszej odsłony. Tym samym "Portowcy" kończą swój epizod w europejskich pucharach.

• Zablokowane dośrodkowanie Marcela Wędrychowskiego wychodzi za linię końcową.

• Paweł Stolarski z "żółtkiem" za dyskusje.

• Luka Zahović główkuje z kilku metrów nad poprzeczką!

• Kamil Drygas upomniany żółtą kartką za faul.

• 4 minuty doliczone. 4 minuty nadziei, by doprowadzić do dogrywki.

• Jewhen Czeberko zmienia Marina Pilja.

• Aut dla Pogoni na wysokości pola karnego gospodarzy. Ci radzą sobie z dalekim wyrzutem Pawła Stolarskiego. Jeszcze faulował Damian Dąbrowski.

• Zablokowany strzał Kamila Drygasa zza linii pola karnego.

• Ivan Fiolić upomniany żółtą kartką.

• Zakotłowało się pod bramką Pogoni. Ostatecznie niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

• Mile Skorić upomniany żółtą kartką.

• ... Amer Hiros zmienia Damjana Bohara.

• W NK Osijek Darko Nejasmić wchodzi za Laszlo Kleinheislera...

• ... a za Sebastiana Kowalczyka pojawia się Kamil Drygas.

• ... Paweł Stolarski zastępuje Jakuba Bartkowskiego...

• Trzy zmiany w Pogoni: Marcel Wędrychowski za Jeana Carlosa Silvę...

• Zakotłowało się przed polem karnym szczecinian. Wszystko przerywa gwizdek sędziego po faulu Ramona Miereza na Sebastianie Kowalczyku.

• Luka Zahović w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Jean Carlos Silva w uderzenie głową postawił na wysoki pułap piłki a nie siłę.

• Dośrodkowanie w pole karne nie znajduje adresata. Pewnie i spokojnie interweniuje Ivica Ivusić.

• Za mocne podanie do Sebastiana Kowalczyka. Nawet przy sprincie Usaina Bolta nie zdołałby dobiec do piłki i opanować ją przed linią końcową boiska.

• Nieporozumienie między Mato Milosem między Ivicą Ivusiciem mógł wykorzystać Piotr Parzyszek! Nie zdołał jednak skierować piłki do siatki!

• Górne zagranie do Piotra Parzyszka przed pole karne gospodarzy. Ten tylko musnął piłkę w stronę bramki...

• Przerwa na uzupełnienie płynów. Przed "Portowcami" 20 minut na doprowadzenie do dogrywki, albo odwrócenie losu spotkania.

• Zablokowany strzał Luki Zahovicia, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Jakub Bartkowski główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Piotr Parzyszek zastępuje Kacpra Kozłowskiego.

• Kolejna nieudana akcja Sebastiana Kowalczyka. Ivica Ivusić od bramki.

• Petar Bockaj schodzi, na murawie pojawia się dobrze znany polskim kibicom Ivan Fiolić, do niedawna zawodnik Cracovii.

• Ależ bliski szczęścia był Laszko Kleinheisler! Zakręcił rywalem na linii 16. metra i uderza płasko minimalnie obok dalszego, prawego słupka!

• Jakub Bartkowski nie dobiegł do za mocnego podania. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Złe dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika. Jeszcze chcieli pograć dwójkowo Alexander Gorgon z Luką Zahoviciem, ale podanie zwrotne pierwszego z wymienionych było niedokładne.

• Alexander Gorgon zmienia Rafała Kurzawę.

• Z kontrą prawą stroną wyszli piłkarze Kosty Runjaica. Rafał Kurzawa podaje niedokładnie do Luki Zahovicia. Po chwili udało się wywalczyć rzut rożny.

• Anemiczny strzał Kacpra Kozłowskiego z linii 16. metra w środek bramki nie mógł sprawić problemu Ivicy Ivusiciowi.

• Petar Bockaj uderza zza pola karnego daleko od lewego słupka bramki "Portowców".

W ostatnich minutach niemal miażdżąca przewaga gospodarzy.

• Ramon Mierez nie zdołał "zamknąć" akcji przed bramką Pogoni po zagraniu Laszlo Kleinheislera.

• Jakub Bartkowski urwał się prawą stroną i centruje na dalszy słupek... do nikogo. Kontrę gospodarzy przerywa faulem Jean Carlos Silva. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Jean Carlos Silva przejmuje piłkę na lewej stronie pola karnego. Ten chciał podać przed bramką do Luki Zahovicia, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek sędziego - spalony.

• W odpowiedzi na rajd lewą stroną zdecydował się Petar Bockaj. Piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu spokojnie chwyta Dante Stipica.

• Piłka po dośrodkowaniu wybita przed pole karne, skąd na strzał z powietrza zdecydował się Sebastian Kowalczyk. Cytując klasyka - "kontry nie będzie".

• Sebastian Kowalczyk osaczony przez dwóch rywali zdecydował się na szarżę. Opłaciło się - wywalczył rzut wolny po faulu Danijela Loncara.

• Po chwili Jakub Bartkowski wrzuca w pole karne. Vedran Jugović przechwytuje piłkę.

• Odważnie do ataku ruszyli "Portowcy". Podanie Kacpra Kozłowskiego z prawej strony nie znajduje adresata na 5. metrze.

• Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Wracamy do Osijeku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu NK Osijek - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie rewanżowego spotkania prowadzą gospodarze po bramce Laszlo Kleinheislera.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. NK Osijek prowadzi z Pogonią Szczecin po bramce Laszlo Kleinheislera.

Śląsk remisuje z Araratem 3:3, a Raków 4:3 po rzutach karnych (po 120 minutach był bezbramkowy remis) wygrywa z Suduvą. Obie ekipy zapewniły sobie awans.

• +1' Ivica Ivusić ratuje kolegów przed utratą bramki! Zdołał odbić piłkę po uderzeniu Luki Zahovicia piętką z 5 metrów!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Prawą stroną urwał się Damjan Bohar i podaje płasko na lewo do Węgra. Ten uderza płasko "tam, skąd przyszła" i wyciągnięty jak struna Dante Stipica nie zdołał interweniować!

• GOL DLA NK OSIJEK! STRZELCEM LASZKO KLEINHEISLER!!!

• Jakub Bartkowski pada w polu karnym rywala po kontakcie z rywalem. Sędzia nakazuje grać dalej!

• Petar Bockaj uderza z pola karnego w stronę bramki i podbita piłka przez Damiana Dąbrowskiego przelatuje nad poprzeczką!

• Atak Osijeku lewą stroną przynosi rzut rożny. Wzmaga się doping kibiców gospodarzy.

• Mario Jurcević upomniany żółtą kartką za skoszenie Sebastiana Kowalczyka w środku pola.

• Nie powiodła się dwójkowa akcja Kacpra Kozłowskiego z Rafałem Kurzawą. Drugi z wymienionych odegrał do kolegi na wolne pole, podczas gdy on raczej spodziewał się zagrania do nogi lub przerzucenia ciężaru gry na lewą stronę.

• Dośrodkowanie Petara Bockaja nie znajduje adresata.

• Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za faul.

• W odpowiedzi kolejny raz Kacper Kozłowski zagrywa płasko na bliższy słupek do Rafała Kurzawy, który nie trafia w piłkę!

• Piłka znalazła się na prawej stronie, skąd było ostre dośrodkowanie Damjana Bohara na dalszy słupek. Zamykający akcję Ramon Mierez nie zdołał jej skierować do siatki!

• Kostas Triantafyllopoulos ręką blokuje dośrodkowanie z lewej strony. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Strata Pogoni ok. 30 metrów od własnej bramki i ruszył Ramon Mierez. Tuż przed linią 16. metra po profesorsku powstrzymał go Luis Mata!

• 42% Posiadanie piłki 58%

A jak spisują się inni pucharowicze? Śląsk prowadzi z Araratem 3:2 (jest 70. minuta), a w Bielsku-Białej zostało 7 minut do końca drugiej połowy dorgrywki. Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Suduvą.

• Kacper Kozłowski urwał się prawą w pole karne. Jego zagranie z linii końcowej na bliższy słupek zostało zablokowane. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Groźny atak gospodarzy. Piłka w polu karnym skierowana była do Laszlo Kleinheislera, ale w ostatniej chwili wybił ją Jakub Bartkowski.

• Mile Skorić pomylił się w obliczeniach, co mógł wykorzystać Luka Zahović. Piłka dziwnie odbiła się od murawy, przez co napastnik Pogoni nie zdołał jej opanować i ruszyć w stronę bramki gospodarzy.

• Po dalekim podaniu Ramon Mierez przejmuje piłkę w polu karnym Pogoni, odpychając niezgodnie z przepisami Benedikta Zecha. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

• Składna akcja piłkarzy Kosty Runjaicia środkiem z błyskawicznym przeniesieniem ciężaru gry na prawa stroną. Szeroko ustawiony Kacper Kozłowski centruje w pole karne za wysoko - Luka Zahović nie miał szans, by sięgnąć piłkę.

• Dante Stipica bez problemu łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Damjana Bohara.

• Marin Pilj próbował teraz przedrzeć się środkiem. Zahaczył go Damian Dąbrowski, który tym samym sprokurował rzut wolny. Do bramki "Portowców" ok. 25 metrów.

• Gospodarze zaatakowali prawą stroną. Po interwencji Kostasa Triantafyllopoulosa mają rzut rożny.

• Pogoń w komplecie na murawie.

• Kapitan NK Osijek jest gotowy do gry, z kolei Jean Carlos Silva, w asyście medyków i z bandażem na głowie, opuszcza boisko.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jean Carlos Silva, który ucierpiał w starciu z Mile Skoriciem o górną piłkę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Marin Pilj uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką. Dante Stipica wznawia grę z "piątki".

• Dośrodkowanie Luisa Maty z lewej strony nie znajduje adresata. Po chwili okazję miał Kacper Kozłowski, którego zagranie na bliższy słupek nie znajduje adresata. Ostatecznie Pogoń ma aut na wysokości "szesnastki" rywala.

• ... i trafia prosto w mur.

• Luka Zahović faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Piłkę ustawia Rafał Kurzawa...

• Strzał Rafała Kurzawy z pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Ivicy Ivusicia.

• Luis Miguel Branco Godinho gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Kapitanami są Mile Skorić i Damian Dąbrowski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę i za moment losowanie stron!

• Jak prezentują dzisiaj inni polscy pucharowicze? W Bielsku-Białej Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Suduvą i do końca regulaminowego czasu gry został kwadrans, a Śląsk - po bramce Roberta Picha już w 2. minucie - prowadzi z Araratem.

• Rezerwowi NK Osijek: Malenica - Bralic, Czeberko, Fiolic, Grgic, Grzan, Hiros, Mance, Ndockyt, Nejasmic, Topcagic.

• W Chorwacji wciąż ciepło. Na termometrach około 29 stopni Celsjusza. Pogoń będzie dziś wspierać z trybun m.in. ojciec Zahovicia.

• Poza kadrą Pogoni zawieszeni Cibicki i Kucharczyk. Oprócz nich nie ma Łasickiego.

• Ławka rezerwowych: Bursztyn, Malec, Matynia, Stolarski, Żurawski, Drygas, Fornalczyk, Smoliński, Wędrychowski, Parzyszek, Gorgon, Krzysztofek.

• W porównaniu do pierwszego meczu trener Runjaic dokonał jednej zmiany: zamiast Gorgonia zagra Jean Carlos Silva.

• Spośród polskich drużyn walczących o III rundę el. Ligi Konferencji to właśnie Pogoni daje się najmniejsze szanse na awans: bo ma najsilniejszego rywala, bo gra z nim na wyjeździe. Obyśmy się pomylili! Tym bardziej że w Szczecinie bramki nie padły.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

NK Osijek - Pogoń LIVE! Łatwo nie będzie, ale trzeba wierzyć

NK Osijek - Pogoń LIVE! Łatwo nie będzie, ale trzeba wierzyć ©Sebastian Wołosz

Mecz NK Osijek - Pogoń Szczecin ONLINE. Dopóki piłka w grze, jak mawiał Kazimierz Górski. "Portowcy" po remisie 0:0 u siebie w upalnej Chorwacji powalczą o awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24.

Mecz NK Osijek - Pogoń Szczecin ONLINE

Pogoń nie wymiękła w pierwszym meczu. Uważnie pilnowała dostępu do własnej bramki i przeprowadziła kilka groźnych akcji. Szkoda, że żadna z nich nie skończyła się objęciem prowadzenia.

Osijek pozostaje faworytem. W niedzielę znów wygrał w lidze. Tym razem na wyjeździe pokonał Hajduka Split 2:1. Skład był zbliżony do tego, jaki Nenad Bjelica wystawił w Szczecinie.

W Osijeku Pogoń zameldowała się w środę po krótkim locie z Goleniowa. Również w niedzielę szczecińska drużyna rozegrała mecz w lidze. U siebie gładko pokonała Górnika Zabrze 2:0. Trafili Michał Kucharczyk (dziś pauzuje za kartkę w barwach Legii Warszawa) oraz sekundy po wejściu Kacper Kozłowski. Trener Kosta Runjaic oszczędził m.in. Jakuba Bartkowskiego czy Alexandra Gorgonia.

Zwycięzca pary Osijek - Pogoń w III rundzie zagra ze zwycięską pary CSKA Sofia (Bułgaria) - FK Liepaja (Łotwa). W pierwszym spotkaniu tych drużyn też nie padły bramki.

Kosta Runjaic, trener Pogoni: - Osijek był i będzie faworytem meczu. Swoją dobrą formę potwierdzili dwoma zwycięstwami w lidze, szczególnie ostatnim sukcesem z Hajdukiem w Splicie. Przeciwko nam też dobrze grali, ale potrafiliśmy się właściwie przeciwstawić. Będzie to nie tylko gorący mecz, bo pogoda jest jaka jest, ale oba zespoły będą mocno zmotywowane, by jak najlepiej się zaprezentować.

Nenad Bjelica, trener Osijek: - Pogoń to poważny rywal, z wyraźnym stylem gry, ale wierzę, że wszyscy będziemy na bardzo dobrym poziomie fizycznym, psychicznym i przejdziemy do następnej rundy. Pierwszy mecz potwierdził, że Pogoń to wysokiej jakości drużyna, która od dawna gra w tym samym systemie z tym samym trenerem. Są nieprzewidywalni w swojej grze, ponieważ ich ofensywni pomocnicy często zmieniają pozycje, co może prowadzić do zamieszania na boisku. W Szczecinie dobrze to kontrolowaliśmy, nie pozwoliliśmy im na wiele w ataku, mimo że mieli dwie lub trzy niebezpieczne sytuacje.

Przewidywany skład Pogoni na mecz z Osijek:
    Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Kowalczyk, Dąbrowski, Kozłowski, Gorgon, Kurzawa - Parzyszek (Zahović?).

Nie zagrają w meczu z Osijek:
    Cibicki, Kucharczyk (zawieszenie)

Mecz Pogoń Szczecin - NK Osijek TRANSMISJA TV
    Transmisja na żywo w TVP Sport. W internecie mecz bezpłatnie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański, Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Mariusz Jankowski, gośćmi będą Robert Podoliński i Maciej Szczęsny. Początek meczu o godz. 21:00, relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy!