Piotr Rutkowski
W niedzielę jedną z polskich szans na medal ME będzie sztafeta kobieca. Od lewej: Kamila Stormowska, Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska i Nikola Mazur Adam Warżawa/PAP
W niedzielę w hali Olivia w Gdańsku odbędą się ostatnie konkurencje 26. mistrzostw Europy w short tracku. W sobotę cieszyliśmy się z pierwszego medalu. Dziś kolejne szanse.

W sobotę pierwszy medal dla Polski na tegorocznych ME zdobyła Natalia Maliszewska, która zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów. Uległa jedynie niesamowitej Holenderce Suzanne Schulting.

W niedzielę odbędą się wyścigi na 1000 m, oraz sztafety (męska, żeńska i mieszana). We wszystkich zobaczymy Biało-Czerwonych.

W piątkowych eliminacjach na 1000 m najlepsi okazali się Sellier i Maliszewska, a drugie pozycje wywalczyli Kamilia Stormowska, Topolska, Kuczyński i Niewiński. Z kolei sztafeta mieszana (Kuczyński, Maliszewska, Niewiński, Stormowska) zajęła drugie miejsce w biegu ćwierćfinałowym.

W sobotnich półfinałach obydwie drużyny (kobiet i mężczyzn) zajęły drugie miejsca w swoich wyścigach.

Plan startów Biało-Czerwonych w ostatnim dniu ME w Gdańsku

14:02 Ćwierćfinały na 1000 m kobiet (Maliszewska, Stormowska, Topolska) i mężczyzn (Sellier, Niewiński, Kuczyński), półfinały i finały na 1000 m kobiet i mężczyzn (ew. Maliszewska, Stormowska, Topolska, Sellier, Niewiński, Kuczyński); półfinały sztafet mieszanych (Polska: Kuczyński, Maliszewska, Niewiński, Stormowska), finał sztafety mieszanej (ew. Polska: Kuczyński, Maliszewska, Niewiński, Stormowska); finały sztafet kobiet i mężczyzn (Polska wystąpi w obu biegach)

Transmisja zmagań od 14:00 w Polsacie Sport Extra, a od 17:20 w Polsacie Sport News. Całość relacji także na Polsat Box GO.

Mistrzostwa Europy w short tracku po raz trzeci rozgrywane są w Polsce; w 2006 roku gospodarzem była Krynica Zdrój, a w 2021 Gdańsk. Po dwóch latach łyżwiarze ponownie ścigają się w hali Olivia. W 26. edycji tych zawodów nie ma wykluczonych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) reprezentantów Rosji i Białorusi.