ME w podnoszeniu ciężarów. Ósma lokata Marka Komorowskiego

Łukasz Konstanty
Marek Komorowski zajął ósme miejsce podczas ME w podnoszeniu ciężarów.
Marek Komorowski zajął ósme miejsce podczas ME w podnoszeniu ciężarów. Fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Marek Komorowski zajął ósme miejsce w kategorii 67 kg podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które od soboty odbywają się w stolicy Armenii - Erywaniu.

Drugi polski występ na mistrzostwach Europy

Komorowski to drugi polski przedstawiciel, który zaprezentował się armeńskiej publiczności podczas trwającego kontynentalnego czempionatu. Jako pierwsza w sobotę wystąpiła Oliwia Drzazga, która w kategorii 49 kg zajęła 6. miejsce, bijąc przy okazji rekordy Polski w podrzucie w kategoriach wiekowych do lat 20 i 23.

Startujący w kategorii 67 kg Polak zanotował tylko jedną udaną próbę w rwaniu (podniósł ciężar o wadze 123 kg), z kolei w podrzucie nasz zawodnik co prawda pierwszą próbę na 145 kg spalił, w kolejnej był już jednak bezbłędny, a potem poradził sobie także ze sztangą cięższą o dziesięć kilogramów. Komorowski uzyskał łącznie 278 kg, co pozwoliło mu na zajęcie ósmej lokaty. Złoto uzyskał Gor Sahakyan (Armenia), srebro Acoran Hernandez Mendoza (Hiszpania), a brąz osiemnastoletni Turek Kaan Kahriman.

We wtorek kolejne starty Polaków

W poniedziałek odbyła się także rywalizacja kobiet w kategorii 59 kg. Medale zdobyły Ukrainki Kamila Konotop (złoto) i Nadia Szpilka (brąz), a także Belgijka Nina Sterckx (srebro).

We wtorek w Erewaniu rywalizować będą kolejni nasi przedstawiciele. W kategorii 64 kg wystąpi Wiktoria Wołk, z kolei w kategorii 73 kg zaprezentuje się Piotr Kudłaszyk, który przed rokiem wywalczył brązowy krążek.