ME w podnoszeniu ciężarów. Daniel Goljasz na szóstej pozycji

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Daniel Goljasz zajął szóste miejsce podczas ME w podnoszeniu ciężarów w kategorii 102 kg. Fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Daniel Goljasz uzyskał w dwuboju 361 kg i zajął szóste miejsce w kat. 102 kg w rozgrywanych na pomoście w Erywaniu w Armenii mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Zwyciężył Ormianin Garik Karapetjan - 392 kg.

Karapetjan wygrał rwanie rezultatem 178 kg, w podrzucie miał drugi rezultat - 214 kg. Drugi był Gruzin Irakli Chkheidze - 387 kg (173+214), a trzeci zawodnik z Mołdawii Tudor Bratu - 374 kg (170+204).

Goljasz miał w rwaniu tylko jedno udane podejście do 156 kg, za to w podrzucie uzyskał 205 kg, co było czwartym rezultatem. W wadze 102 kg do startu i to w grupie A zgłoszony był także Arsen Kasabijew. Zawodnik do Erywania przyleciał, był oficjalnie zważony, czyli zaliczył udział w imprezie i... nie wyszedł na pomost.

Ósme miejsce Marcina Izdebskiego

W kat. 109 kg na liście zgłoszeń w grupie A także było dwóch Polaków. Zawody ukończył Marcin Izdebski zajmując ósmą lokatę. W dwuboju Polak osiągnął 351 kg, w rwaniu miał 165 kg, w podrzucie w pierwszym podejściu 186 kg. Dwie kolejne do 191 i 192 spalił. Zwyciężył Ormianin Samvel Gasparjan osiągając 395 kg. Mistrz Europy był najlepszy w obu bojach - w rwaniu zaliczył 175 kg, w podrzucie 220 kg.

Drugi Gruzin Giorgi Chkheidze w dwuboju uzyskał o 14 kg mniej, zawody ukończył zaliczając 381 kg (173+208). Trzeci Ormianin Petros Petrosjan zgromadził w dwuboju 379 kg (165+214).

Drugi Polak w tej kategorii Jarosław Samoraj w rwaniu miał dwa udane podejścia do 167 i 171 kg. Trzecie do 174 kg spalił. Jego wynik 171 kg dawał mu po pierwszym boju piątą lokatę, ale reprezentant Polski na tym zakończył udział w mistrzostwach. Do podrzutu nie wyszedł, a wystarczył jeden udany bój, aby zostać sklasyfikowanym w dwuboju.

Agnieszka Zimroz spaliła próby w podrzucie

Panie w sobotę walczyły w kat. 87 kg. Agnieszka Zimroz w rwaniu zaliczyła 92 kg, co dawało jej po pierwszej części rywalizacji szóstą lokatę. Jednak w podrzucie Polka spaliła trzy podejścia do 106 i 107 kg i nie została sklasyfikowana w dwuboju.

W piątek siódme miejsce zajęła Weronika Zielińska-Stubińska, rywalizująca w kategorii 81 kg. Z kolei Bartłomiej Adamus (96 kg) uplasował się na dziewiątej pozycji. W niedzielę ostatniego dnia zawodów w kat. +109 kg wystąpi Arkadiusz Michalski.