ME w pływaniu: Zaborowski z kolejnym rekordem życiowym

Filip Zaborowski w czwartek zajął 6. miejsce w finale na 400 m kraulem.
Filip Zaborowski w czwartek zajął 6. miejsce w finale na 400 m kraulem. Andrzej Szkocki
Filip Zaborowski (MKP Szczecin) nie awansował do półfinału na 200 m stylem dowolnym, ale pobił swój rekord życiowy na tym dystansie. Niedziela jest ostatnim dniem rozgrywanych w duńskim Herning mistrzostw Europy na krótkim basenie.

Zaborowski w eliminacjach na 200 m popłynął w czasie 1.46,62. Swój poprzedni rekord życiowy (1.47,70) ustanowił przed rokiem na MP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jednak nowa "życiówka" nie dała mu miejsca w półfinale. Zaborowski zajął ostatecznie 22. miejsce. O finał powalczy za to Paweł Korzeniowski.

Na 77. miejscu sklasyfikowano klubowego kolegę Zaborowskiego, Pawła Furtka. 18-latek popłynął w czasie 1.53.26, o cztery sekundy gorszym od jego rekordu życiowego. W sobotę Furtek zajął 9. miejsce w wymagającej rywalizacji na 1500 m stylem dowolnym.