ME w pływaniu. Korzeniowski znów poza podium

Marcin Dworzyński
Korzeniowski dzisiejszym występem z pewnością chciał osłodzić gorycz porażki wczorajszego finału 200 metrów stylem motylkowym, gdzie Polak zajął czwarte miejsce, mimo że prowadził przez większość dystansu.

Pochodzący z Oświęcimia pływak w historii swoich startów mistrzostw Europy na krótkim basenie zdobył aż 14 medali (w tym trzy złote). W konkurencji, na której przyszło mu przed chwilą się ścigać zdobył tylko dwa brązowe medale - w Debreczynie (2007) i Helsinkach (2006).

Korzeniowski po 50 metrach płynął na końcu stawki. Z kolejnymi długościami Polak przesuwał się do przodu i gdyby dystans był odrobinę dłuższy moglibyśmy cieszyć się z medalu. Korzeniowski zajął ponownie pechowe, czwarte miejsce. Do medalu zabrakło 0,18s.