ME piłkarzy ręcznych. Polska przegrała z Norwegią

(AIP)
Sławomir Szmal tym razem nie miał tylu udanych interwencji, co w meczu z Francją. Polska Press
Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią 28:30 (15:16). Dzięki wygranej w meczu w Krakowie Norwegia z sześcioma punktami objęła prowadzenie w grupie.

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie obejmując już w pierwszych minutach trzybramkowe prowadzenie. Skandynawowie jednak dość szybko otrząsnęli się i mecz się wyrównał. Ostra walka trwała przez całą pierwszą połowę i na przerwę ostatecznie zawodnicy schodzili przy stanie 15:16 dla Norwegii.

W drugiej połowie Norwegowie kontrolowali przebieg spotkania utrzymując cały czas prowadzenie. Polaków było stać jedynie na kilkukrotne zbliżenie się na jedną bramkę do rywali. Ostatecznie po godzinie gry wynik wyniósł 30:28 dla Norwegii.

To był z pewnością mecz prowadzony w szybkim tempie. Norwegowie grali jak natchnieni w ataku i często dziurawili naszą siatkę mocnymi rzutami z dystansu.

W naszej drużynie najwięcej bramek: Karol Bielecki - 10 (67 procent skuteczności) i Michał Jurecki - 9 (60 proc.).

Espen Lie Hansen graczem meczu. Zdobył dzisiaj 8 bramek, przy 73-procentowej skuteczności.

To pierwsza przegrana biało-czerwonych w czwartym meczu na mistrzostwach Europy.

Wygrana przybliża Skandynawów do półfinałów mistrzostw Europy. Nie można się jednak załamywać. W poniedziałek o godz. 20.30 Polacy zagrają z Białorusinami. Ten mecz powinien mieć mniej dramatyczny przebieg.