Mbaye Jacques Ndiaye autorem pięknego gola. Motor Lublin wywalczył punkt po trafieniu z połowy boiska

Bartosz Głąb
Mbaye Jacques Ndiaye (Motor) strzelił gola z połowy boiska.
Mbaye Jacques Ndiaye (Motor) strzelił gola z połowy boiska. Fortuna 1 Liga / portal X
Sześć bramek padło na inaugurację 32. kolejki Fortuna 1. Ligi. Motor Lublin zremisował na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 3:3, a zdecydowanie najpiękniejsze trafienie padło w 80. minucie meczu. Mbaye Jacques Ndiaye oddał zaskakujący strzał z połowy boiska, który całkowicie zaskoczył bramkarza przeciwników.

Gol i niewykorzystany rzut karny byłego reprezentanta Polski

Walczący o udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy Motor Lublin zagrał w piątkowy wieczór u siebie z będącym niemal pewnym utrzymania Zniczem Pruszków. Przed meczem mogłoby się wydawać, że mecz może zakończyć się spokojnym zwycięstwem gospodarzy, jednak piłkarze mieli inne plany.

Po 25. minutach goście niespodziewanie prowadzili 2:0 po trafieniach Radosława Majewskiego oraz Krystian Tabara, ale tuż przed przerwą nadzieje Motorowi na korzystny rezultat w tym meczu dał Piotr Ceglarz skutecznie wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron Znicz ponownie powinien prowadzić różnicą dwóch bramek, ale swojej szansy z rzutu karnego nie wykorzystał Radosław Majewski, który w przeszłości rozegrał 9 meczów w reprezentacji Polski. Chwilę później Motor wyrównał, ale przyjezdni znów na prowadzenie wyszli na kwadrans przed końcem.

Gol z połowy boiska w meczu Motor Lublin - Znicz Pruszków

Jednak najciekawsze w tym meczu wydarzyło się w 80. minucie. Po nieudanej akcji Znicza do piłki dopadł Mbaye Jacques Ndiaye, ruszył z piłką przez środek boiska i niespodziewanie zdecydował się na strzał z połowy boiska, który kompletnie zaskoczył wysuniętego przed własną bramkę Piotr Misztal i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Senegalczyk do Lublina przywędrował na początku roku z rodzimej ligi. W piątkowy wieczór 20-latek rozegrał swoje szóste spotkanie w barwach Motoru i zdobył pierwszą bramkę

Spotkanie zakończyło się remisem, co nie może satysfakcjonować Motoru Lublin, który na 2 kolejki przed końcem sezonu wypadł ze strefy dającej możliwość gry w barażach o awans. Natomiast Znicz Pruszków zapewnił sobie utrzymanie w Fortuna 1. Lidze na przyszły sezon.

W następnej kolejce Motor pojedzie do Rzeszowa z będącą na granicy strefy spadkowej Resovią, a Znicz podejmie u siebie walczącą o grę w barażach Wisłę Płock.

Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...