Głos Szczeciński

Matura 2019. Jak się uczyć? Jak powtarzać do matury? Tradycyjne i nowoczesne metody uczenia się [poradnik]

Jak się uczyć? Z pomysłem! Przedstawiamy galerię pomysłów na to, jak powtarzać do matury. Prezentujemy nowoczesne metody oraz te tradycyjne, sprawdzone. Sprawdźcie, które pasują wam najbardziej.

KonspektowanieTo forma robienia notatek - uporządkowanego i celowego notowania istotnych treści z przekazów pisemnych. Warto czytać ze zrozumieniem,

123RF

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Nowoczesne metody uczenia się i powtarzania do matury

Konspektowanie
To forma robienia notatek - uporządkowanego i celowego notowania istotnych treści z przekazów pisemnych. Warto czytać ze zrozumieniem, z selekcją materiału i podkreślaniem najważniejszych treści. Konspekty należy pisać na oddzielnych kartkach, z marginesami bocznymi oraz dolnym i górnym. Na marginesie górnym najczęściej piszemy nazwisko autora, tytuł książki, tytuł rozdziału, czyli informacje identyfikacyjne. Na marginesie bocznym, po wypełnieniu strony treścią notatki, wypunktowujemy wybrane treści, hasła, symbole. Może to być jakby konspekt konspektu.
Margines dolny zostawiamy do odniesień danych treści do innych książek, poglądów, naszych interpretacji, uwag. Niektórzy czynią to na odwrocie kartki.

Sprawdź! PORADNIK MATURZYSTY. Wszystko na temat MATURY 2018

Zobacz też: Nauczyciele - youtuberzy i kanały youtube dla maturzystów. Najpopularniejsze blogi i vlogi na YT dla maturzystów!

Zdaję maturę w 2018 roku! - dołącz do grupy na Facebooku

Polecamy