Jacek Czaplewski
Hajto wskazał, który reprezentant Polski... udał kontuzję. "W ogóle nie wszedł mecz" Łukasz Gdak
Reprezentanci Polski zbierają zewsząd cięgi za porażkę 1:3 z Czechami w pierwszym meczu eliminacji Euro 2024. Oszczędzony nie został również Matty Cash, choć na boisku przebywał ledwie kilka minut. Jego postawę skrytykował Tomasz Hajto.

Matty Cash symulował kontuzję?

Cash zajął miejsce na prawej obronie. W 3 minucie nie zdołał zablokować dośrodkowania w pole bramkowe, dzięki czemu Czesi za sprawą Tomasa Cvancary błyskawicznie podwyższyli na 2:0. Chwilę potem nasz prawy obrońca poprosił o zmianę, sugerując kontuzję. Grę dokończył za niego Robert Gumny.

W sprawie występu Casha na antenie Polsatu Sport grzmiał Tomasz Hajto. Były środkowy obrońca stwierdził, że Matty "w ogóle nie wszedł w mecz. Jego zdaniem zasymulował uraz. - Uważam, że po zderzeniu wiedział, że będzie zmieniony i wręcz udał kontuzję. Zszedł, bo wiedział, że zejdzie - powiedział Hajto dla Polsatu Sport. I dodawał: - Czesi ustawili bardzo prostą grę. Wszyscy szli tam jak do pożaru.

Tomasz Hajto w pomeczowym studiu Polsatu Sport
Tomasz Hajto w pomeczowym studiu Polsatu Sport polsatsport.pl

Hajto: Zmieciemy Albanię!

W mocnych słowach Hajto skomentował też wybór jedenastki przez debiutującego Fernando Santosa. Według niego Portugalczyk został omamiony na treningach przez niektórych piłkarzy, a już sam mecz prędko zweryfikował ich formę. - Trener kapnął się po dwudziestu minutach, że nie do końca trafił ze składem - uważa Hajto.

Po godzinie piętnastej w sobotę PZPN wydał komunikat w sprawie stanu zdrowia Casha. Obrońca naciągnął mięsień płaszczkowaty, przez co musi pauzować siedem dni. Zamiast niego z Albanią zagra albo Robert Gumny, albo cofnięty na prawą obronę ze skrzydła Przemysław Frankowski.

- Jest takie powiedzenie z filmu: każda porażka jest nawozem sukcesu. Ja wierzę, że zmieciemy tę Albanię z murawy - kończy wypowiedź dla Polsatu Sport Hajto.