Jacek CzaplewskiZaktualizowano
Mateusz Młyński - nowy bohater Gdyni
Mateusz Młyński - nowy bohater Gdyni ARKA TV
Lotto Ekstraklasa. Mateusz Młyński to pierwszy zawodnik z rocznika 2001, który zdobył bramkę w lidze. - Dla takich chwil wykonuję ten zawód - powiedział jego trener w Arce Gdynia, Zbigniew Smółka.

Występy młodzieżowców w 12. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Wychowanek żółto-niebieskich debiut zaliczył z Górnikiem Zabrze, natomiast pierwszy mecz od początku i debiutanckiego gola udało się zapisać w ten weekend przeciwko Śląskowi Wrocław. Ciekawe czy dostanie szansę również w derbach Trójmiasta.

Cracovia - Sebastian Strózik (1999) - Wszedł jak już wynik był pod kontrolą. Przeciwko Górnikowi Zabrze wystąpił od 76 minuty. Zmienił wówczas Mateusza Wdowiaka.

Górnik Zabrze - Kacper Michalski (2000) - Trener wystawił tego młodzieżowca na prawym boku obrony. Z(a) Cracovią biegał po boisku do ostatniego gwizdka.
Daniel Liszka (2000) - Cały mecz na lewym boku obrony.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Na murawie do 65 minuty. Przy wyniku 0:2 zastąpił go Szymon Matuszek. Na nic to się jednak zdało.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - W 82 minucie meczu z Pogonią Szczecin zmienił Arvydasa Novikovasa. Filmik z niewykorzystaną sytuacją został - niestety! - hitem internetu.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Cały mecz przeciwko Wiśle Kraków. Obejrzał drugą żółtą kartkę w sezonie.
Sandro Kulenović (1999) - Wszedł w 82 minucie za Andre Martinsa. Zdążył jedynie otrzymać kartkę.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Na chwilę zagościł w meczu z Lechią Gdańsk. W 87 minucie zmienił bowiem Jorge Felixa.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Znów 90 minut. Nie spisał się najlepiej w meczu z Jagiellonią Białystok. Wystarczy obejrzeć załączone wyżej wideo, żeby się o tym przekonać.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Zdążył zapisać asystę i otrzymać kartkę (trzecią w sezonie) zanim w 84 minucie zmienił go Dawid Błanik.
Adrian Benedyczak (2000) - W 82 minucie wszedł za Zvonimira Kozulja. Dostał żółtą kartkę.

Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Zaliczył 75 minut przeciwko Arce Gdynia. Potem szansę dostał Mateusz Radecki.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Musi pogodzić się z rolą zmiennika. Z Legią Warszawa zagrał od 83 minuty. Wtedy wszedł za Rafał Boguskiego.

Zagłębie Lubin - Dawid Pakulski (1998) - Czwarty występ w sezonie. Z Wisłą Płock dane mu było biegać od 66 minuty (zmienił Jakuba Tosika).

Zagłębie Sosnowiec - Sebastian Milewski (1998) - U nowego trenera też gra. Z Miedzią Legnica dopisał 73 minuty do swojego dorobku. Na końcówkę za niego wszedł Bartłomiej Babiarz.

Drużyny bez młodzieżowca w 12. kolejce:
Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Miedź Legnica, Wisła Płock.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 12. kolejce:

2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).