MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Masz słabe Wi-Fi w domu? Te 7 rzeczy blokuje sygnał twojego internetu. Usuń je z okolicy swojego routera, aby poprawić zasięg sieci

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Wideo
od 7 lat
Posiadanie Wi-Fi w domu to obecne norma. Jego największymi zaletami jest duża wygoda użytkowania, brak limitu transferu danych i duży obszar bezproblemowego działania. Jeśli sygnał sieci w twoim domu jest słaby, to może to wynikać z obecności przeszkód, które zakłócają sygnał. Sprawdź, co blokuje zasięg Wi-Fi w twoim domu i co należy usunąć z okolicy routera.

Spis treści

Wi-Fi - co to jest?

Wi-Fi (ang. wireless fidelity – zgodność bezprzewodowa) to zestaw standardów używanych w bezprzewodowych sieciach komputerowych. Technologia ta używana jest głównie do budowania lokalnych sieci operujących na niewielkich dystansach. Standard Wi-Fi jest cały czas ulepszany przez swoją macierzystą organizację, aby dostosowywać się do wymogów społeczeństwa, które rosną z roku na rok.

Zobacz w naszej galerii: Lista rzeczy blokujących Wi-Fi w domu

Słaby zasięg Wi-Fi w domu? Zobacz w naszej galerii, co może blokować sygnał.
Słaby zasięg Wi-Fi w domu? Zobacz w naszej galerii, co może blokować sygnał. Canva

Wi-Fi osobom nietechnicznym kojarzy się przede wszystkim z bezprzewodowym internetem w domach, przestrzeni publicznej czy hotelach. W odbiornik Wi-Fi wyposażone jest każde nowoczesne urządzenie elektroniczne, takie jak między innymi:

  • komputer,
  • smartfon,
  • telewizor,
  • tablet,
  • konsola do gier,
  • czy nawet odkurzacze automatyczne i lodówki smart.

Zobacz także: Internet Starlink – cena, korzyści, limity i dostępność. Czy warto skorzystać w Polsce z internetu satelitarnego Elona Muska?

Jak polepszyć zasięg Wi-Fi?

Jedną z najważniejszych kwestii podczas używania lokalnej sieci Wi-Fi jest jego zasięg. Im jest on słabszy, tym połączenie z internetem jest mniej stabilne, a co za tym idzie – wolniejsze. Warto więc zadbać o dobre rozchodzenie się sygnału w naszym lokalu. Jak sprawdzić, w których miejscach naszego domu Wi-Fi ma słaby zasięg?

  • Spójrz na ikonkę pojawiającą się w górnej lub dolnej części ekranu podczas trwania połączenia z routerem. Im słabszy zasięg sieci, tym widocznych kresek na ikonce jest mniej;
  • Dokładniejsze dane ujawnia wiele darmowych aplikacji. Warto pobrać jedną z nich, by sprawdzić, czy działania mające na celu poprawę sytuacji dają efekt.

Co blokuje sygnał Wi-Fi?

Wiele przedmiotów obecnych w naszym otoczeniu może hamować poprawne rozprzestrzenianie się Wi-Fi. Usunięcie ich z sąsiedztwa routera lub z pomieszczenia, w którym zasięg jest nikły, może znacznie poprawić doświadczenie płynące z korzystania internetu na urządzeniu przenośnym.

Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę i co może powodować, że masz słaby sygnał Wi-Fi w domu. Zapraszamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Masz słabe Wi-Fi w domu? Te 7 rzeczy blokuje sygnał twojego internetu. Usuń je z okolicy swojego routera, aby poprawić zasięg sieci - GRA.PL

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński