Massa z eliminacji

jat, 27 września 2004 r.
Przed szczecińskim turniejem o Argentyńczyku Edgardo Massie nikt nie słyszał.
Przed szczecińskim turniejem o Argentyńczyku Edgardo Massie nikt nie słyszał. Andrzej Szkocki
W zakończonym wczoraj w Szczecinie tenisowym turnieju Pekao Open zwyciężył Edgardo Massa. Argentyńczyk musiał przebijać się przez eliminacje do głównych zmagań o puli nagród 125 tysięcy dolarów.

Plasujący się na 224. miejscu w rankingu 23-letni zawodnik nie miał na koncie żadnych sukcesów. Do tej pory jego największymi osiągnięciami były tegoroczne finały znaczni niżej notowanych challengerów na wzgórzach Forest Hills w Nowym Jorku oraz w Genewie. W Szczecinie Massa przeszedł przez turniej jak burza.

Licząc z kwalifikacjami, wygrywał w sumie siedem pojedynków, nie oddając w nich rywalom nawet seta. W finale pokonał rozstawionego z nr 2 Hiszpana Davida Sancheza 6:2, 6:2.

W finale gry deblowej triumfowali jego rodacy - Lucas Arnold i Mariono Hood. Pokonali Hiszpanów Oscara Hernadeza i Alberto Martina 6:0, 6:4.

Więcej wieści z turnieju Pekao Open w papierowym wydaniu "Głosu".