MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marta Marska - Błahy: Moja działalność to pasja i hobby

Marek Rudnicki
W tym roku mec. Marta Marska-Błahy została ponownie zgłoszona do tytułu Prawnik Pro Bono, imprezy organizowanej przez "Rzeczpospolitą".
W tym roku mec. Marta Marska-Błahy została ponownie zgłoszona do tytułu Prawnik Pro Bono, imprezy organizowanej przez "Rzeczpospolitą". Fot. Dagmara Drążkowska
Trwa głosowanie na nieprzeciętne białogłowy. Szczegóły na www.gs24.pl w zakładce "Kobieta Przedsiębiorcza". Dziś kolejna kandydatka, mec. Marta Marska-Błahy.

Pani Marta Marska - Błahy ma numer 31 na naszej plebiscytowej liście. Jest adwokatem. Urodziła się w Szczecinie, tu ukończyła II LO im. Mieszka I i studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Już wówczas poszerzała swoją wiedzę, biorąc udział w pracach Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa- ELSA.

W latach 1996 - 1997 była asystentką w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Prowadziła również zajęcia z podstaw prawa gospodarczego w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Byłą nominowana do prestiżowej nagrody Prawnik pro bono dla prawników udzielających bezpłatnie pomocy prawnej. W latach 2008 - 2009 pełniła funkcję przewodniczącej Regionu Zachodniopomorskiego Partii Kobiet. Współpracownica Krytyki Politycznej i Kampanii Przeciw Homofobii. Dwa lata temu pogłębiła wiedzę z prawa antydyskryminacyjnego we Florencji.

- Zawsze chciałam robić coś więcej, nie stojąc w miejscu, bo jest to cofanie się do tyłu - mówi.

W minionym roku p-ani Marta uczestniczyła m.in. w konferencji Gender Equality Across Europe w Salonikach. Zaangażowała się też w prace Komitetu Organizacyjnego Muzeum Historii Narodowej Kobiet Polskich na zaproszenie prezes Fundacji "Oleander" Jolanty Niemcewicz.

- Osobistymi rzeczami nie chcę się chwalić - mówi nagabywana przeze mnie o szczegóły spoza pracy. - Otworzyłam nową kancelarię na ulicy Królowej Jadwigi 16/4. A jeśli chodzi o te "szczegóły", to powiem tak. Moja działalność jest moją pasją i hobby. Wszystko robię właśnie pro bono. A praca zawodowa plus samodzielne wychowanie dziecka nie pozostawia zbyt wiele czasu na więcej. Nadal jednak lubię czytać i oglądać filmy. Ostatnio oglądałam "O północy w Paryżu" Woody Allena. Nie w kinie, a na wieczorze filmowym w Radzie Adwokackiej.

Na panią Martę można głosować na nr 71466 wysyłając SMS o treści GS.KP.31.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński