Mariusz Kuras złożył rezygnację

stez, 18 kwietnia 2006 r.
Widzew Łódź po wyjazdowym zwycięstwie nad Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie 1:0 umocnił się na prowadzeniu w tabeli drugiej ligi piłkarskiej.

Po 22 kolejkach podopieczni trenera Stefana Majewskiego mają 43 pkt. i o cztery wyprzedzają ŁKS Łódź, KSZO Ostrowiec Św. i Śląsk Wrocław.

Jedynego gola dla Widzewa zdobył w sobotnim meczu Jakub Wawrzyniak w 56. minucie gry. Łodzianie powiększyli przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami w walce o awans, bo żadna z pięciu kolejnych drużyn w tabeli nie zdołała zdobyć trzech punktów.

W Łodzi ŁKS zremisował bezbramkowo z KSZO OStrowiec Św. Obie drużyny wiosną jeszcze nie przegrały. Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, ale w 56. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Robert Sierant.

Czwarty w tabeli Śląsk w meczu bez udziału publiczności zremisował we Wrocławiu z gdańską Lechią 0:0, a piąta - Jagiellonia Białystok - zremisowała w Gliwicach z Piastem 1:1. Z kolei Zawisza Bydgoszcz stracił dwa punkty w Bytomiu, remisując bezbramkowo z przedostatnią w tabeli Polonią.

Bez choćby punktu pozostaje na wiosnę Radomiak Radom. W sobotę przegrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Po spotkaniu trener gospodarzy Mariusz Kuras złożył rezygnację.