Marian Kociniak nie żyje! Miał 80 lat

abaj
Marian Kociniak miał 80 lat
Marian Kociniak miał 80 lat Polskapresse
Dzisiaj rano w szpitalu w Warszawie zmarł wybitny aktor Marian Kociniak. Miał osiemdziesiąt lat. Znany m.in. z niezapomnianej roli Franka Dolasa w komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", a także z roli Murgrabiego z serialu "Janosik". Miesiąc temu zmarła jego żona Grażyna, montażystka filmowa.

Marian Kociniak urodził się 11 stycznia 1936 roku w Warszawie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 1959 roku do 2009 roku występował w warszawskim Teatrze Ateneum. Związany był z Teatrem na Woli. Widzom znany głównie z niezapomnianej roli Franka Dolasa w słynnej polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". Jego dorobek aktorski obejmuje wiele wspaniałych, lecz niestety drugoplanowych ról.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)