Marcin Matkowski nie zagra w półfinale w Barcelonie

Marcin Matkowski
Marcin Matkowski Fot. Karolina Misztal
Na ćwierćfinale zakończył swój udział Marcin Matkowski w turnieju na kortach ceglanych w Barcelonie.

Szczeciński tenisista w rywalizacji deblistów grał razem z Danielem Nestorem. Polsko-kanadyjski duet w I rundzie pokonał Hiszpanów Pablo Carreno i Juana Carlosa Ferrero (wznowił karierę po kilkuletniej przerwie, w przeszłości grał m.in. w Pekao Szczecin Open), by w walce o półfinał ulec Francuzom. Fabrice Martin Edouard Roger-Vasselin wygrali w dwóch setach 6:3 i 7:6 (4). Mecz trwał ok. 70 minut.

44-letni Daniel Nestor to jeden z najlepszych deblistów w historii. Wygrał 91 turniejów zawodowych, w tym dziewięć wielkoszlemowych. Grywał już razem z Marcinem Matkowskim, który po rozstaniu z Mariuszem Fyrstenbergiem i Łukaszem Kubotem nie ma stałego partnera w turniejach. W tym roku grał już z sześcioma zawodnikami, a najlepiej wypadł z Pakistańczykiem Aisamem-ul-Haq Qureshim, z którym wygrał zawody w Auckland na początku roku.

Teraz Marcin Matkowski szykuje się do turnieju na kortach Rolanda Garrosa, ale wcześniej powinien wystąpić w Madrycie i Rzymie.