Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg zwycięzcami turnieju w Eastbourne

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Marcin Matkowski (kuca przy siatce) oraz Mariusz Fyrstenberg (serwuje) obronili w Eastbourne tytuł sprzed roku. Fot. Andrzej Szkocki
Kolejny tytuł w karierze szczecinianina Marcina Matkowskiego oraz Mariusza Fyrstenberga z Warszawy. Polscy debliści triumfowali w piątek w turnieju w brytyjskim Eastbourne (pula nagród 400 tysięcy euro).

W finale nasza para pokonała Brytyjczyków Colina Fleminga i Kena Skupskiego 6:3, 5:7, 10-8. Tym samym Polacy obronili tytuł sprzed roku.

W pierwszym secie szczecińsko-warszawski duet miał szansę na objęcie prowadzenia 4:2, ale nie wykorzystał okazji na przełamanie serwisu jednego z rywali. Na szczęście udało się to przy stanie 4:3 i potem Matkowski skutecznymi serwisami zapewnił wygraną 6:3.

W drugiej partii to Brytyjczycy mieli szanse na przełamanie podania Polaków, lecz nasi debliści wyszli z trzech takich sytuacji obronną ręką. Jednak przy stanie 6:5 dla Fleminga i Skupskiego przy serwisie Matkowskiego Polacy przegrywali 15-40.

Dwa breaki obronili, lecz trzeciego nie udało się. Przegrali drugiego seta 5:7 i doszło do decydującego super tie-breaka. W nim Matkowski z Fyrstenbergiem szybko objęli prowadzenie 4-0 i przewagę utrzymali do końca.