Maraton szosowy wokół jeziora Miedwie. Przejechali 65 i 130 kilometrów

Start i meta były na promenadzie w Morzyczynie.
Start i meta były na promenadzie w Morzyczynie. Grzegorz Drążek
Marek Miśkiewicz z Nowogardu na dystansie 65 kilometrów i Wojciech Ziółkowski, także z Nowogardu, na dystansie 130 km zwyciężyli w drugiej edycji maratonu szosowego wokół jeziora Miedwie.

Maraton rowerowy wokół jeziora Miedwie odbył się dzisiaj. Start i meta były na promenadzie w Morzyczynie. Jedna pętla liczyła 65 kilometrów. 243 osoby sklasyfikowano na dystansie 65 km, a 108 na dystansie dwa razy dłuższym.

Na dystansie 65 kilometrów zwyciężył Marek Miśkiewicz z Nowogardu. Jego czas to 1.38,28 godz. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Janic ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów (1:38:30,30), a na trzecim Andrzej Zachacz z Sielska (1:38:30,40).

Najszybciej spośród kobiet pętlę wokół Miedwia pokonała Monika Szotowicz ze Stargardu. Jej czas to 1.46,55 godz. Na drugim miejscu uplasowała się Ewelina Złoczowska z Siadła Dolnego (1.51,39), a na trzecim stargardzianka Małgorzata Howis (1.58,38).

Na dystansie 130 km triumfował Wojciech Ziółkowski z Nowogardu. Jego czas to 3.12,15 godz. Na drugim miejscu uplasował się Jan Ziugaj z Nowogardu (3:12:16,34), a na trzecim Franciszek Harbacewicz z Goleniowa (3:12:16,67).

Na pierwszym miejscu na tym dystansie wśród kobiet uplasowała się Małgorzata Kubicka z Nowogardu. Jej czas to 4.17,34 godz. Na drugim miejscu uplasowała się Dorota Kubić z Goleniowa (4:21:50,28), a na trzecim Sylwia Przybylska z Goleniowa (4:21:50,49).

Była także kategoria rower inny niż szosowy. Na dystansie 130 km sklasyfikowanych w tej kategorii zostało 26 osób. Na pierwszym miejscu uplasował się Artur Basalak ze Szczecina. jego czas to 3.58,19 godz.

Natomiast w kategorii tandem triumfowali Józef Grochowski i Tomasz Pius z Wrocławia, w czasie 2.09,21 godz. Sklasyfikowanych zostało 25 par.

Maraton rowerowy wokół jeziora Miedwie zorganizowało Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. To była druga edycja tych zawodów. 22 lipca odbędzie się dwunasta edycja maratonu MTB wokół jeziora Miedwie.