Maraton rowerowy wokół jeziora Miedwie. Błoto ich nie powstrzymało

red
1262 osoby sklasyfikowano w maratonie rowerowym wokół Miedwia. Najszybszy był Paweł Piotrowicz ze Szczecina, a wśród kobiet Monika Graczewska z Maszewa.

Więcej zdjęć na

Po raz jedenasty odbył się maraton rowerowy wokół Miedwia. W sobotnich zawodach sklasyfikowano 1262 osoby. Zawodnikom przyszło rywalizować w trudnych warunkach, ponieważ przez kilka dni przed zawodami padał deszcz.

Organizatorzy ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów zdecydowali o skróceniu trasy, żeby ominąć najtrudniejsze fragmenty. Ta decyzja była później chwalona przez uczestników. W jedenastej edycji maratonu MTB zawodnicy pokonali 55,8 km, wcześniej było to 58 km. Zwyciężył Paweł Piotrowicz ze Szczecina, w czasie 1 godz. 30 min. 22 sek.

- Udało mi się odjechać z kolegą, z którym razem trenujemy, współpracowaliśmy zgodnie i zdobyliśmy taką przewagę - mówił na mecie Paweł Piotrowicz. - Jesteśmy byłymi kolarzami, ścigamy się, to jest naszą pasją. Świetna impreza, dużo osób i oby takich więcej w naszym regionie.

Kolega, z którym Paweł Piotrowicz odskoczył na trasie innym zawodnikom to szczecinanin Robert Horodecki, który zajął drugie miejsce (1.30,25). Trzeci na metę wjechał Wojciech Franczak z Golczewa (1.32,21).

Wśród kobiet najszybsza była Monika Graczewska z Maszewa. Jej czas to 1 godz. 40 min. Jak powiedziała Głosowi zaraz po pokonaniu linii mety, poprawiła swój najlepszy wynik o 10 sekund.

- Trasa była ciężka, jechaliśmy odcinkami przez błoto, ale wykonałam plan i zwyciężyłam - mówi Monika Graczewska. - Do zawodów tych przygotowywałam się jeżdżąc przez tydzień na rowerze górskim. Wcześniej startowałam w mistrzostwach Europy na torze.

Na drugim miejscu wśród pań uplasowała się Monika Szotowicz ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów (1.41,54). Trzecia była Justyna Korzeniewska z Gorzowa (1.46,21). W nadmiedwiańskim maratonie po raz pierwszy zawodnicy nie startowali podzieleni na kategorie wiekowe, a wszyscy razem.

Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie to impreza z jednej strony sportowa, bo część zawodników walczy o zwycięstwo, a z drugiej strony rekreacyjna, ponieważ liczna grupa osób bierze w niej udział dla samego startu i wspólnego pokonania trasy.