Maraton rowerowy dookoła jez. Miedwie. Pojechali wokół podstargardzkiego jeziora. ZDJĘCIA

W sobotę, 8 maja 2021 roku, odbył się szosowy maraton rowerowy dookoła jeziora Miedwie. W związku z obostrzeniami koronawirusowymi, uczestnicy startowali w mniejszych grupach. Obejrzyjcie zdjęcia wszystkich startujących grup.

W tym roku maraton szosowy dookoła Miedwia był jednocześnie upamiętnieniem stargardzianina Grzegorza Grzyba, zmarłego tragicznie w wypadku w 2018 roku muzyka i miłośnika jazdy na rowerze, przedstawiciela Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, które organizuje maratony rowerowe wokół jeziora Miedwie.

W tym roku był to maraton rowerowy prawie dookoła Miedwia. W związku z przebudową drogi w Kunowie, organizatorzy wyznaczyli linię startu kilka kilometrów dalej niż w poprzednich latach. Start był w Skalinie, przy boisku. Trasa w tym roku liczyła około 60 kilometrów.

Uczestnicy maratonu szosowego zjechali z różnych stron regionu, a także z dalej położonych miejscowości. Start był o godzinie 10. Uczestnicy wyjeżdżali na trasę w mniejszych grupach, ze względu na obostrzenia koronawirusowe.

Przedstawiciele Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, organizatora maratonu rowerowego, przypominali uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W kilku miejscach, między innymi na starcie, zawody zabezpieczała stargardzka policja i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Kategorie w maratonie szosowym dookoła jeziora Miedwie: handbike, pary rodzinne, rower inny niż szosowy, rower szosowy. Osobno jechały panie.

Trasa dookoła jeziora Miedwie wiedzie przez trzy powiaty: stargardzki, pyrzycki, gryfiński. Uczestnicy zawodów przejeżdżali między innymi przez Pyrzyce i Kobylankę. Meta wyznaczona została tradycyjnie na promenadzie w Morzyczynie.

Pierwsze miejsce w V Maratonie Szosowym Dookoła Jeziora Miedwie imienia Grzegorza Grzyba zajął Robert Podgórski z Nowogardu. Drugie miejsce zajął Marek Szczygieł z Goleniowa. Obaj mieli czas 1 godz. 24 min. 58 sek. O wyższym miejscu Podgórskiego zadecydowała setna sekundy. Trzeci był Jan Zugaj z Nowogardu (1.24,59).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Pindera ze Szczecina (1.50,40), drugie Milena Burzych z Polic (1.50,40), trzecie Monika Szotowicz ze Stargardu (1.50,43).

W kategorii rower inny pierwsze miejsce zajął Dariusz Solski (1.45,41), drugie Robert Szydłowski (1.45,42), trzecie Arkadiusz Nowicki (1.48,50). Cała trójka ze Stargardu.

Wśród pań pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Magdalena Dybała (2.02,18), drugie Grażyna Węcławik (2.12,14). Obie ze Stargardu. Trzecie miejsce zajęła Beata Skokowska ze Szczecina (2.17,56)