Mamy drugi medal w Rio! Żeńska czwórka podwójna z brązem!

KS
Kobieca czwórka podwójna w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro! Polskie wioślarki uległy tylko Niemkom oraz Holenderkom.

Polki od samego początku narzuciły bardzo wysokie tempo i przez zdecydowaną większość wyścigu plasowały się na pierwszym miejscu. To tempo kosztowało ich bardzo wiele i na ostatnich 300-400 metrach wyraźnie osłabły. Biało-Czerwone zostały wyprzedzone najpierw przez Niemki, które zostały mistrzyniami olimpijskimi, a następnie Holenderki, ale z czasem 6:50:86 zdołały uplasować się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

To drugi medal reprezentacji Polski na tych Igrzyskach i drugi brązowy. Wcześniej, w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego trzecie miejsce zajął Rafał Majka.

Materiał oryginalny: Mamy drugi medal w Rio! Żeńska czwórka podwójna z brązem! - Sportowy24