PS
Maliszewska: Cieszę się z 2. miejsca w PŚ! Forma jest stabilna, czuję się mocna! PS
Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal w sobotnim finale zawodów Pucharu Świata w japońskiej Nagoi. Liderka reprezentacji Polski w short tracku zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów.

Bieżący sezon układa się po myśli 26-letniej łyżwiarki. Maliszewska przed tygodniem w Pekinie zwyciężyła we wszystkich biegach tej konkurencji, a teraz znów przekonała o swojej wysokiej dyspozycji. Sposób na Polkę, która po drodze do finału 500 metrów w Japonii wygrywała swoje biegi z najlepszymi czasami ćwierć- i półfinałowej serii, znalazła dopiero Włoszka Arianna Fontana. Maliszewska w najważniejszym wyścigu początkowo prowadziła, ale ostatecznie finiszowała jako druga i po dwóch z czterech zawodów współdzieli ze swoją pogromczynią fotel liderki klasyfikacji generalnej PŚ.

- Może nie był to najłatwiejszy bieg, ale po raz kolejny wyjechałam z niego z medalem. To mnie bardzo cieszy. Pomimo słabej jakości lodu, byłam o prawie pół sekundy szybsza od moich najlepszych rywalek. Wyjazd do Azji już mogę zaliczyć do udanych. Forma jest stabilna, a ja czuję się mocna – mówi Maliszewska, która w niedzielę, w ostatnim dniu rywalizacji powalczy w ćwierćfinale na dystansie 1000 metrów.

W sobotę w Nagoi startowały również inne reprezentantki Polki. Udział w biegach rankingowych na 500 metrów wzięły Nicole Mazur i Patrycja Maliszewska, który ostatecznie w klasyfikacji zawodów zajęły odpowiednio 22. i 28. miejsce (w klasyfikacji generalnej PŚ są 20. i 29.). Z kolei na 1000 metrów najwyżej, na 24. lokacie sklasyfikowana została Kamila Stormowska (w PŚ jest 34.). Gabriela Topolska była 29. (39.), a Magdalena Warakomska zajęła 31. pozycję (43.).

Z kolei w biegach rankingowych na 1500 metrów mężczyzn wystąpili Diane Sellier i Michał Niewiński. Startujący w naszych barwach Francuz był 24. (w klasyfikacji generalnej PŚ jest 36.), a ten drugi – 32 (42.). Sellier ponadto był drugi w swoim wyścigu rankingowym na 500 metrów i został sklasyfikowany na 32. pozycji (36. w PŚ). O trzy miejsca wyżej na tym dystansie uplasował się Łukasz Kuczyński (40. w PŚ). Sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego jest PGE Polska Grupa Energetyczna.