Małgorzata Jacyna-Witt: Nie lubię prezydenta Krzystka

Rozmawiał Mariusz Parkitny
– W projekcie budżetu na 2012 nie ma zapisano pieniędzy na budowę rynku  na pl. Orła Białego, nie ma alei żeglarzy, modernizacji Wałów Chrobrego. Nie ma pomysłu na stadion w Szczecinie. To są przedsięwzięcia miastotwórcze, wypełniające przestrzeń publiczną. Ale w budżecie ich nie ma. W poniedziałek będę głosowała przeciwko – zapowiada Małgorzata Jacyna-Witt. Fot.
– W projekcie budżetu na 2012 nie ma zapisano pieniędzy na budowę rynku na pl. Orła Białego, nie ma alei żeglarzy, modernizacji Wałów Chrobrego. Nie ma pomysłu na stadion w Szczecinie. To są przedsięwzięcia miastotwórcze, wypełniające przestrzeń publiczną. Ale w budżecie ich nie ma. W poniedziałek będę głosowała przeciwko – zapowiada Małgorzata Jacyna-Witt. Fot. Marcin Bielecki
Rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Witt, radną niezależną rady miasta Szczecin.

- Sprawdziłem i wyszło mi, że w prawie każdej pani wypowiedzi na temat spraw miasta pada nazwisko Piotr Krzystek i za każdy razem pani go krytykuje. Za co tak nie lubi pani prezydenta?
- Jeżeli nie lubię, to nie Piotra Krzystka, który prywatnie jest mi obojętny. Nie lubię prezydenta Piotra Krzystka. Za to, że nie potrafi rządzić moim miastem. Że sprowadził Szczecin do funkcji korytarzy drogowych pomiędzy budowami i tylko go to interesuje. Powstające budowle i drogi. Nie rozumie, że ze Szczecina wyprowadzono miasto. Wielokrotnie to podkreślam i powtarza to już wiele osób. Nie ma miasta w mieście. Za to nie lubię prezydenta Piotra Krzystka.

- Ale przecież prezydent wykazał się dobrą wolą i realizuje niektóre z pani pomysłów na kampanię wyborczą. Choćby zagospodarowanie centrum miasta.
- Będziemy mogli mówić, że wykorzystuje, jeśli plany zostaną zrealizowane. Na razie samo mówienie, to działania pozorowane. Bo to, że forum Gryf przeprowadza jakieś konsultacje, bez żadnego pełnomocnictwa, bez porozumienia z wieloma instytucjami, jak choć by stowarzyszeniem urbanistów, czy architektów, to oznacza, że jest więcej mówienia niż działania. W projekcie budżetu na 2012 nie ma zapisano pieniędzy na budowę rynku na pl. Orła Białego, nie ma alei żeglarzy, modernizacji Wałów Chrobrego. Nie ma pomysłu na stadion w Szczecinie. To są przedsięwzięcia miastotwórcze, wypełniające przestrzeń publiczną. Ale w budżecie ich nie ma.

- Ale za budżetem na przyszły rok chyba pani zagłosuje. Zapisano tam mnóstwo innych inwestycji. Sesja już w poniedziałek.
- Nie. Będą głosowała przeciwko. To projekt budżetu żywcem przepisany z tegorocznego. Nie ma tam nic nowego.

- Skoro prezydenta tak źle pani ocenia, to może trochę ciepłych słów o jego nowych zastępcach. Wąs, Jaroszewicz, Kądziołka.
- Pana Bogdana Jaroszewicza nie znam. Ma trudny i odpowiedzialny fragment zarządzania miastem. Inwestycje miejskiej, plany zagospodarowania przestrzennego, wydawanie zezwoleń na budowę. Trzeba czuć miasto. Ja nie wiem, czy pan Jaroszewicz czuje Szczecin. Czy wyobraża sobie, jak nasze miasto będzie wyglądało? Czy pogodzi swoją wizję z koncepcją prezydenta Krzystka? Lepiej znam pozostałych zastępców prezydenta. Myślę, że są to ludzie, którzy szukali swojego miejsca w instytucjach publicznych, ale z drugiej strony jakieś doświadczenie posiadają. Ja im daję absolutnie mandat otwarcia. Istnieje szansa, że mogą przekonać prezydenta do przynajmniej kilku dobrych pomysłów. Czekam na propozycję. Nawet dałam się zaprosić do zespołu opracowującego nową politykę mieszkaniowo-czynszową. Początkowo w ogóle nie chciałam brać w tym udziału, bo nie lubię działań pozorowanych. Zgodziłam się jednak, bo chcę zobaczyć jaki jest pomysł na politykę mieszkaniową prezydenta Krzystka. Z panem Dariuszem Wąsem miałam kilkakrotnie okazję współpracować i ta współpraca była dobra. Dlatego wszystkim daję szansę.

- Podpadł pani też Jan Stopyra, przewodniczący rady miasta. Kilka razy w tej kadencji doszło między wami do ostrego spięcia. Co się dzieje?
- Podejrzewam, że pan przewodniczący się na mnie obraził, gdy powiedziałam, ze skandalem jest, iż jest w radzie i że został wybrany przewodniczącym. Człowiek, który był prezydentem w okresie stanu wojennego nie powinien uczestniczyć dalej w życiu publicznym miasta, przy czym nie odmawiam mu prawa do życia, do emerytury. Skandalicznie zachowuje się także w radzie. Najpierw startował z SLD, aby związać się z Marianem Jurczykiem. Potem odda je się do dyspozycji Platformie. A teraz startuje z jej list, aby na drugi dzień zostać radnym niezależnym i związać się z Piotrem Krzystkiem. I na przewodniczącego radywybierago m.in. PiS. Ja odważyłam się o tym powiedzieć głośno.

- To teraz pospekulujmy trochę o sytuacji w radzie miasta. Największy klub, czy Platforma jest w opozycji i jakoś kulawo idzie jej dogadanie z prezydentem. Jego za to popiera SLD i PiS. Będzie tak do końca kadencji?
- To wszystko zależy od Piotra Krzystka i polityki jaką będzie prowadził. Jeśli będzie prowadził ją tak jak do tej pory, to ja na pewno zostanę w opozycji. Oczywiście widzę, co w mieście powstaje. Mowa o inwestycjach. Ale miejmy świadomość, że znaczna część z nich, to efekt działań zapoczątkowanych za rządów Mariana Jurczyka. Nie wychwalam go, byłam chyba najostrzejszą opozycją w stosunku do niego. Po prostu mówię o faktach. I hala, i filharmonia, to kontynuacja działań poprzedników. A z drugiej strony widzę co od ośmiu lat dzieje się z marniejącym centrum w postaci Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego (kwartały przy pl. Zamenhofa), czy wyrzucone moim zdaniem 30 milionów złotych na przebudowę pl. Żołnierza, aby zabezpieczyć drogę dojazdową do nowej galerii handlowej. Jest to więc psucie miasta. Jeśli Piotr Krzystek nie zmieni tej polityki, swojego sposobu myślenia, to nie zmienię o nim zdania.

- A wracając do sytuacji w radzie miasta, to pani sytuacja jest bardziej kom fortowa niż pozostałych klubów. Platforma się gubi, PiS nie przyzna- je do SLD i odwrotnie
- Ba! Mają bardzo trudną sytuację. Klub Platformy przez cztery lata poprzedniej kadencji wspierał prezydenta, a teraz radni muszą być w opozycji do tego co wspierali. To paranoja. Nie mają pomysłu co trzeba robić. A SLD i PiS, które przez cztery lata temu było w opozycji do rządzącej PO muszą teraz popierać to, co niedawno krytykowali. Wszystkim im mogę współczuć.

- No, a gdyby prezydent zaproponował pani stanowisko zastępcy z obietnicą realizacji dużej części pani programu wyborczego, to...
- Nie przyjęłabym takiej propozycji, ale poparłabym osobę, która podjęłaby się realizacji zadań, o których od dawna mówię. Ja się nie nadaję na zastępcę. Pewnie dlatego mam swoją firmę od 20 lat, bo nie potrafię pracować u kogoś. Dlatego wspierałabym taką osobę swoim, jak sądzę, sporym doświadczeniem samorządowo- zawodowym. Spotkałam w mieście bardzo dużo ludzi, którzy myślą o Szczecinie podobnie jak ja. Niestety, nikogo takiego nie spotkałam we władzach miasta.

- No dobrze, ale jak się tak wgłębić w wasze programy, to są prawie identyczne.
- Nie zgadzam się z tym. Ja patrzę na miasto całościowo. Wszelkie działania muszą być ze sobą powiązane. Wracając do przebudowy pl. Żołnierza. Ja bym zapytała, po co to jest robione? Przecież tak wielka galeria handlowa doprowadzi do zupełnej degradacji centrum miasta. Potrzebna jest do tego przeciwwaga w postaci nowej przestrzeni publicznej, która zniweluje te zniszczenia i spowoduje, że nie wytransferujemy całego handlu i usług z centrum Szczecina. A na razie jest tak, że my inwestycje wspieramy punktowo, a rozwalamy całe miasta. Różnica między moim programem, a na przykład Piotra Krzystka jest taka, że ja myślę o mieście całościowo, a on punktowo.

- Łatwo powiedzieć. Trudniej zrobić. Jak według Małgorzaty Jacyny-Witt powinno wyglądać całościowe działanie przy modernizacji pl. Żołnierza i budowie Kaskady.
- Ogłosiłabym konkurs na zagospodarowanie terenu od al. Niepodległości do Odry. Aby stworzyć taką przestrzeń publiczną, w której chciało nam się tam przebywać, chodzić. Potrzebne jest nam miejsce w Szczecinie, z którego byśmy byli dumni.

- Będę się upierał, że w praktyce to nie takie proste.
- A ja twierdze, że proste. Spójrzmy na Stare-NoweMiasto. Tam ludzie pobudowali kamienice, knajpki, sklepiki. A miasto zamiast ich wspierać, woli się przyglądać. A moim zdaniem tam, gdzie mieszkańcy inwestują pieniądze, tam miasto musi ich wspierać. Co z tego, że są fajne knajpki, jak rynek i uliczki wygląda koszmarnie. I dlatego zieje pustką. A dlaczego nikt z miasta nie rozmawia z właścicielem gruntu po hotelu "Arkona". Dziura w ziemi straszy od lat. A przecież może wspólnie doszliby do jakiegoś porozumienia i już dawno by coś tam powstało. Dlatego oprócz pieniędzy, żmudnych procedur potrzebna jest inicjatywa władz. Kolejny takim przykładem jest deptak Bogusława. W ciągu dziesięciu lat wyremontowano 12 kamienic. Siedem nie ruszono i wyglądają koszmarnie. Proszę zobaczyć, co się stało z fragmentem ulicy Śląskiej. Tam gdzie prywatni inwestorzy rozwinęli gastronomię, ulica zmieniła się nie do poznania. Tam nie zobaczy pan tzw. meneli, bo po prostu w ładnych miejscach się źle czują. Oni przenoszą się do opuszczonych kamienic, z których wysiedliło się ludzi, ale remontów już nie zrobiło, co widać w drugiej części ul. Śląskiej. Dlatego uważam, że SCR się nie sprawdził. Należałoby go rozwiązać, a mieszkania sprzedać na aukcji ze wskazaniem np., że pierwszeństwo w zakupie mieliby ludzie młodzi, studenci i absolwenci, artyści, którzy chcą zostać i tworzyć w Szczecinie. Pieniądze ze sprzedaży szłyby na remont części wspólnych. To cała filozofia.

- Radny Tomasz Grodzki powiedział niedawno, że Piotr Krzystek ograł wszystkich w radzie miasta. Prawda?
- Tak. Za to cenię prezydenta. Jest sprytny. Mimo braku umiejętności w zarządzaniu miastem potrafi doskonale ślizgać się politycznie i ograł wszystkich. On chce mieć poparcie osób z rożnych partii i środowisk. Cichcem niektórzy będą się wślizgiwać do urzędu miasta. Najprostszy przykład - Andrzej Smoliński, zastępca dyrektora wydziału promocji. Młody człowiek, który startował do wyborów z listy prezydenta. To takie ciche wślizgiwanie się do urzędu. I nie ma znaczenia, czy konkursy na określone stanowiska są organizowane czy nie.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?

Wideo

Komentarze 43

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
bolo
Za to, co prezentuje Twoja "kochana Pogoń" na boisku też będziesz winił Szczecin?

jest drugi gostek który uzywa nicku bolo, co jest nie fer ,ja w przeciwieństwie do niego zawsze BEDĘ związany ze Szczecinem-to jest miejsce mojego urodzenia I JESTEM Z TEGO DUMNY,ale jest WIELKI problem -ci którym zalezy na tym miescie niestety nie mają zawiele do powiedzenia -to ,jest tak ze werbusy Z SOCJALISTYCZNEGO zaciagu(kariera polityczno ,zawodowa) nie utożsamiaja się ze Szczecinem(dla nich to miejsce jest chwilowe) ,to miasto jest dla nich miejscem dorobienia sie( WYDAJE MI SIĘ ŻE NA ZASADZIE PO NAS CHOCBY POTOP) a nie miejsce z którym się utożsamiaja.
b
bolo
13 305 głosów i 5. miejsce w ostatnich wyborach na prezydenta Pani Jacyny-Witt. Jakby nie patrzyć, niekoniecznie mieszkańcy Szczecina uważają, że Pani Jacyna powinna rządzić naszym miastem. Notoryczna krytyka działań prezydenta, przyprawia o mdłości. Deklaracja, że nie lubi prezydenta brzmi jak stwierdzenie małej dziewczynki, której ktoś z piaskownicy zabrał grabki. W konkursie narzekania, krytykowania i bycia malkontentem wygrałaby w cuglach. Odżegnuje się od PiSu, ale przewodniczącą PiSu była, czyżby jako przewodnicząca miała radykalnie odmienne poglądy jak PiS. Nie sądzę, a bycie niezależną radą z poglądami PiSu troszkę deprecjonuje jej wiarygodność w oczach szczecinian. A zamiast narzekać na Prezydenta, proszę tylko zobaczyć co się wydarzyło, co się dzieje i będzie się działo w Naszym Mieście. Oczywiście można się ustosunkować do każdej pozycji i stwierdzić, że to nie zasługa prezydenta. To sukces nas wszystkich, dlatego, że do będzie naszą wizytówką i inwestycją, która przyniesie dużo korzyści. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie.

Szczecin się zmienia, powstają nowe inwestycje::
- Hala widowiskowo-sportowa rośnie zgodnie z planem,
- Aleja Żeglarzy na nadodrzańskich bulwarach,
- Rusza przebudowa zrujnowanej transformatorowni,
- Szczecin dostaje ćwierć miliarda na spalarnię
- Pierwsza umowa na remont Opery podpisana
- Do końca 2012 r. przy Bramie Portowej staną dwa biurowce
- Tańcząca fontanna. Nowa atrakcja Teatru Lalek "Pleciuga"
- Powstają nowe nabrzeża po obu stronach Odry
- Będzie szklany pawilon i zegar. Zaczyna się przebudowa alei kwiatowej
- Nowa Dana przerośnie Pazim, Budowa Nowej Dany ruszy w połowie roku
- Galeria handlowa ALEJA SŁOŃCA
- Aquapark z Galerią Handlową w Szczecinie
- Baltic Business Park
- Basen Olimpijski w Szczecinie
- Biurowiec Oxygen
- Centrum Dialogu Przełomy
- Centrum handlowo-rekreacyjne Ferio
- Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza
- Galeria Kaskada w Szczecinie
- Galeria Turzyn w Szczecinie
- Hala Widowiskowo - Sportowa Szczecin
- Outlet Park Szczecin
ponadto:
- Biurowiec Epa, który ma powstać na Warszewie,
- Centrum Dydaktyczno - Badawcze Nanotechnologii,
- Obwodnica Śródmieścia Szczecina (V etap),
- Piastów Office Park, kolejny biurowiec, który ma powstać przy al. Piastów
- Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej
- Przebudowa lotniska Szczecin Dąbie
- Budowa nowego stadionu Pogoni Szczecin oraz modernizacja dotychczasowego kompleksu
- Stara Olejarnia - w ramach inwestycji budynek Starej Olejarni zostanie zmodernizowany i przekształcony w Międzynarodowy Dom Sztuki
- Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny
- Przebudowa ulicy Struga (jedna z najtrudniejszych do modernizacji ulic)
- Modernizacja ulicy Niemierzyńskiej i Arkońskiej (od ulicy Krasińskiego, aż do Lasu Arkońskiego w tym pętli tramwajowej)
źródło: moje miasto, gazeta wyborcza

Z całym szacunkiem, ale nie znalazłem informacji aby w Naszym Mieście powstawało tyle nowych inwestycji. Jestem dumny, że mieszkam w Szczecinie, jestem lokalnym partiotą. Rozmawiając z ludźmi z różnych środowisk o różnym przekroju społecznym - oni też są zadowoleni. Przestajemy być "wioską z tramwajami". Za jakiś czas Szczecin będzie jeszcze piękniejszym miastem.

życzę wszystkim mieszkańcom aby dobrze mieszkało im się w Naszym Mieście i aby byli dumni ze Szczecina.
Pozdrawiam

Cieszy mie ze sie cieszysz? -tylko kto z tego będzie korzystał ?-co 10 rodzina w Szczecinie na zasiłku z MOPSu.
z
zadowolony szczecinianin
at: Zadowolony Szczecinianin

Panie Zadowolony Szczecinianinie. Dlaczego Pan piszę, że Szczeciński Park Naukowo Technologiczny jest zasługa pana krzystka? Ja miałem okazję współpracować z Parkiem na długo przed panowaniem pana krzystka. O obecnym prezydencie nawet nie słyszałem, wieć Park nie może być jego zasługą. Tańczące fontanny? No, owszem są takie i co z tego. Co one dają miastu? Remonty ulic. W końcu są jakieś remonty, ale wstyskie główne ulice są jednoczesnie rozkopane, w wyniku czego maisto jest sparalizowane. Do niedawna szybciej można było po Szczecinie przemieścić się rowerem niż samochodem. Żeby rowerzyści sie nie chwalilili, że samochodem z miejsca A do miejca B przejazd zajmuje więcej czasu, zostają likwidowane drogi dla rowerów (które i tak były parkingiem dla samochodów). Jeszcze co do remontów, tuż przed wyborami w pośpiechu budowano drogę dla rowerów na ul. Wierzbowej (z której ostatecznie powstał parking), szybko lano asfalt, po to, żeby.... niedawno jego pociąć i na nowo zaasfaltować. Nie można było wtedy robic jakiegoś remontu pod tym miejscem, ewentualnie poczekać z budową parkingu do teraz (to byłoby jednak nielogiczne, wtedy zbliżające się wybory goniły, a za remontyu i tak prezydent nie płaci z własnej kieszeni tylko z NASZYCH publicznych pieniędzy). Co do inwestycji. Powstają centra handlowe - molohy zbijaja kase i niszczą krajobraz, dla mieszkańców nie przynoszą żadnych korzyści. Pan prezydent tak sie zagalopował z budową kolejnych galerii handlowych, że trzeba było zburzyć teatr, fakt, wybudowano nowy, ale zostawiając go na starym miejscu nie trzeba byłoby wydawac pieniędzy na budowę nowego, co najwyżej na remont starego budynku. Przed wyborami pan prezydent chwalił się sprowadzeniem swingów. Tak się spieszył, że najpierw zakupiono tramwaje, a teraz dopiero pomyślano, że i tak mogą jeździć po jednej trasie i na szybko przebudowuje się przystanki na innych liniach. Nawiasem mówiąc współczuje osobom mieszkającym i pracującym w pobliżu torów linii 7, że co chwile muszą słuchać ten okropny gwizd od tramwajów, tylko czekać aż te osoby zaczną ustawiać się w kolejce do laryngologów po recepty na aparaty słuchowe (jest rzeczą oczywistą, że ciągły hasał o wysokiej częstotliwości, wydawany przez Swingi szybko prowadzi do uszkodzenia słuchu).

Proponuję bardziej wnikliwie czytać. Wcale nie napisałem, że wszystko zawdzięczamy Krzystkowi. "Oczywiście można się ustosunkować do każdej pozycji i stwierdzić, że to nie zasługa prezydenta. To sukces nas wszystkich, dlatego, że do będzie naszą wizytówką i inwestycją, która przyniesie dużo korzyści. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie. "
n
niebawem emeryt
at: Zadowolony Szczecinianin

Panie Zadowolony Szczecinianinie. Dlaczego Pan piszę, że Szczeciński Park Naukowo Technologiczny jest zasługa pana krzystka? Ja miałem okazję współpracować z Parkiem na długo przed panowaniem pana krzystka. O obecnym prezydencie nawet nie słyszałem, wieć Park nie może być jego zasługą. Tańczące fontanny? No, owszem są takie i co z tego. Co one dają miastu? Remonty ulic. W końcu są jakieś remonty, ale wstyskie główne ulice są jednoczesnie rozkopane, w wyniku czego maisto jest sparalizowane. Do niedawna szybciej można było po Szczecinie przemieścić się rowerem niż samochodem. Żeby rowerzyści sie nie chwalilili, że samochodem z miejsca A do miejca B przejazd zajmuje więcej czasu, zostają likwidowane drogi dla rowerów (które i tak były parkingiem dla samochodów). Jeszcze co do remontów, tuż przed wyborami w pośpiechu budowano drogę dla rowerów na ul. Wierzbowej (z której ostatecznie powstał parking), szybko lano asfalt, po to, żeby.... niedawno jego pociąć i na nowo zaasfaltować. Nie można było wtedy robic jakiegoś remontu pod tym miejscem, ewentualnie poczekać z budową parkingu do teraz (to byłoby jednak nielogiczne, wtedy zbliżające się wybory goniły, a za remontyu i tak prezydent nie płaci z własnej kieszeni tylko z NASZYCH publicznych pieniędzy). Co do inwestycji. Powstają centra handlowe - molohy zbijaja kase i niszczą krajobraz, dla mieszkańców nie przynoszą żadnych korzyści. Pan prezydent tak sie zagalopował z budową kolejnych galerii handlowych, że trzeba było zburzyć teatr, fakt, wybudowano nowy, ale zostawiając go na starym miejscu nie trzeba byłoby wydawac pieniędzy na budowę nowego, co najwyżej na remont starego budynku. Przed wyborami pan prezydent chwalił się sprowadzeniem swingów. Tak się spieszył, że najpierw zakupiono tramwaje, a teraz dopiero pomyślano, że i tak mogą jeździć po jednej trasie i na szybko przebudowuje się przystanki na innych liniach. Nawiasem mówiąc współczuje osobom mieszkającym i pracującym w pobliżu torów linii 7, że co chwile muszą słuchać ten okropny gwizd od tramwajów, tylko czekać aż te osoby zaczną ustawiać się w kolejce do laryngologów po recepty na aparaty słuchowe (jest rzeczą oczywistą, że ciągły hasał o wysokiej częstotliwości, wydawany przez Swingi szybko prowadzi do uszkodzenia słuchu).

Do niezadowolonego Kolejny malkontent któremu nic nie pasuje prezydent Krzystek nie robi źle coś robi też jest źle takiemu nie dogodzisz nawet nie wiem jakby się starało to może napiszesz co zrobiła radna M.Jacyna-Witt dla Szczecina ? No czekam na konkretną odp.
n
niezadowolony

at: Zadowolony Szczecinianin

Panie Zadowolony Szczecinianinie. Dlaczego Pan piszę, że Szczeciński Park Naukowo Technologiczny jest zasługa pana krzystka? Ja miałem okazję współpracować z Parkiem na długo przed panowaniem pana krzystka. O obecnym prezydencie nawet nie słyszałem, wieć Park nie może być jego zasługą. Tańczące fontanny? No, owszem są takie i co z tego. Co one dają miastu? Remonty ulic. W końcu są jakieś remonty, ale wstyskie główne ulice są jednoczesnie rozkopane, w wyniku czego maisto jest sparalizowane. Do niedawna szybciej można było po Szczecinie przemieścić się rowerem niż samochodem. Żeby rowerzyści sie nie chwalilili, że samochodem z miejsca A do miejca B przejazd zajmuje więcej czasu, zostają likwidowane drogi dla rowerów (które i tak były parkingiem dla samochodów). Jeszcze co do remontów, tuż przed wyborami w pośpiechu budowano drogę dla rowerów na ul. Wierzbowej (z której ostatecznie powstał parking), szybko lano asfalt, po to, żeby.... niedawno jego pociąć i na nowo zaasfaltować. Nie można było wtedy robic jakiegoś remontu pod tym miejscem, ewentualnie poczekać z budową parkingu do teraz (to byłoby jednak nielogiczne, wtedy zbliżające się wybory goniły, a za remontyu i tak prezydent nie płaci z własnej kieszeni tylko z NASZYCH publicznych pieniędzy). Co do inwestycji. Powstają centra handlowe - molohy zbijaja kase i niszczą krajobraz, dla mieszkańców nie przynoszą żadnych korzyści. Pan prezydent tak sie zagalopował z budową kolejnych galerii handlowych, że trzeba było zburzyć teatr, fakt, wybudowano nowy, ale zostawiając go na starym miejscu nie trzeba byłoby wydawac pieniędzy na budowę nowego, co najwyżej na remont starego budynku. Przed wyborami pan prezydent chwalił się sprowadzeniem swingów. Tak się spieszył, że najpierw zakupiono tramwaje, a teraz dopiero pomyślano, że i tak mogą jeździć po jednej trasie i na szybko przebudowuje się przystanki na innych liniach. Nawiasem mówiąc współczuje osobom mieszkającym i pracującym w pobliżu torów linii 7, że co chwile muszą słuchać ten okropny gwizd od tramwajów, tylko czekać aż te osoby zaczną ustawiać się w kolejce do laryngologów po recepty na aparaty słuchowe (jest rzeczą oczywistą, że ciągły hasał o wysokiej częstotliwości, wydawany przez Swingi szybko prowadzi do uszkodzenia słuchu).

a
antykrzystek
Chora kobieta...ale coz poradzic. Szkoda, ze za nasze pieniadze pracuje...

Właśnie szkoda, że ów krzystek za nasze pieniądze "pracuje"
g
grecki

Kolesiostwo i patologia w naszym magistracie to efekt działań każdej z tych pseudo elit, więc niech Pani się obrazi na swój klub i innych kolesi z Pani byłych partii. Sami doprowadziliście do takiego chlewu, więc wołanie ja nie złodziej, inni to złodzieje, jest tutaj nie na miejscu. Pewnie działalność polityczną, też prowadzi Pani z miłości do ludzi, choć czyny świadczą o czymś przeciwnym. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje. Tak od zawsze było z Paniami pokroju Pitery czy lokalnej gwiazdy Jacyny

T
To ja mówił Jarząbek

Ciekaw jestem co takiego dla miasta i mieszkańców szczecina dobrego po za krytykowaniem zrobiła pani radna, jakoś nie przypominam sobie by coś dobrego zrobiła pani radna krytykować jest najłatwiej ale zrobić coś to już jest o wiele trudniej.

a
a no wpiszę:reksio

jak okna i drzwi u niej wymieniałem to jak przyszedł facet (chyba jej mąż) po odbiór kasy to nawet nie zapukał tylko otworzył drzwi jakby był u siebie.

d
dede
Popieram Małgorzatę Jacynę-Witt. Chociaż jedna osoba nie boi się na sesjach wytknąć nieudolne rządzenie temu krzystkowi

nie jest cnotą wytykanie. cnotą jest działanie. niech jacyna pokaże na co ją stać. gdyby wygrała wybory pewnie na wszystkich by się obraziła i tyle. generalnie niech okna wstawia.
b
bb

ja tej pani nie lubie.

g
gość

mafia rządzi i familiada w UM Szczecin to oni kopary otwierają na jej temat kłamią oszukują manipulują łamią prawo na wydrę mieszkańcom opinia prawna za czynsze i tak wyskoczy public przegra w sądzie pan prezydent zbiorowe pozwy ruszą po wakacjach znalazła się kancelaria prawna która jest zainteresowana takimi pozwami i co myślicie urzędasy na to wazeliny mafijne . a ta Pani ma odwagę o tym mówić

G
Gość

Dlaczego nie lubi prezydenta P.Krzystka a no dlatego ze: radna Małgorzata Jacyna-Witt była oskarżona o zniesławienie prezydenta Szczecina. Krzystka dotknęło publiczne użycie przez nią słów: "udaje głupka", "oszust", "cwaniak" i "kradzież mieszkania". Prezydent złożył prywatny akt oskarżenia.
Sąd warunkowo umorzył postępowanie na dwuletni okres próby. Oznacza to, że uznał Jacynę-Witt winną zniesławienia, ale nie ukarał, wychodząc z założenia, że szkodliwość społeczna jej czynu była niewielka. Jacyna-Witt musiała przeprosić prezydenta w piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" i wpłacić 5 tys. zł na rzecz hospicjum.

Z
Zadowolony Szczecinianin

13 305 głosów i 5. miejsce w ostatnich wyborach na prezydenta Pani Jacyny-Witt. Jakby nie patrzyć, niekoniecznie mieszkańcy Szczecina uważają, że Pani Jacyna powinna rządzić naszym miastem. Notoryczna krytyka działań prezydenta, przyprawia o mdłości. Deklaracja, że nie lubi prezydenta brzmi jak stwierdzenie małej dziewczynki, której ktoś z piaskownicy zabrał grabki. W konkursie narzekania, krytykowania i bycia malkontentem wygrałaby w cuglach. Odżegnuje się od PiSu, ale przewodniczącą PiSu była, czyżby jako przewodnicząca miała radykalnie odmienne poglądy jak PiS. Nie sądzę, a bycie niezależną radą z poglądami PiSu troszkę deprecjonuje jej wiarygodność w oczach szczecinian. A zamiast narzekać na Prezydenta, proszę tylko zobaczyć co się wydarzyło, co się dzieje i będzie się działo w Naszym Mieście. Oczywiście można się ustosunkować do każdej pozycji i stwierdzić, że to nie zasługa prezydenta. To sukces nas wszystkich, dlatego, że do będzie naszą wizytówką i inwestycją, która przyniesie dużo korzyści. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie.

Szczecin się zmienia, powstają nowe inwestycje::
- Hala widowiskowo-sportowa rośnie zgodnie z planem,
- Aleja Żeglarzy na nadodrzańskich bulwarach,
- Rusza przebudowa zrujnowanej transformatorowni,
- Szczecin dostaje ćwierć miliarda na spalarnię
- Pierwsza umowa na remont Opery podpisana
- Do końca 2012 r. przy Bramie Portowej staną dwa biurowce
- Tańcząca fontanna. Nowa atrakcja Teatru Lalek "Pleciuga"
- Powstają nowe nabrzeża po obu stronach Odry
- Będzie szklany pawilon i zegar. Zaczyna się przebudowa alei kwiatowej
- Nowa Dana przerośnie Pazim, Budowa Nowej Dany ruszy w połowie roku
- Galeria handlowa ALEJA SŁOŃCA
- Aquapark z Galerią Handlową w Szczecinie
- Baltic Business Park
- Basen Olimpijski w Szczecinie
- Biurowiec Oxygen
- Centrum Dialogu Przełomy
- Centrum handlowo-rekreacyjne Ferio
- Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza
- Galeria Kaskada w Szczecinie
- Galeria Turzyn w Szczecinie
- Hala Widowiskowo - Sportowa Szczecin
- Outlet Park Szczecin
ponadto:
- Biurowiec Epa, który ma powstać na Warszewie,
- Centrum Dydaktyczno - Badawcze Nanotechnologii,
- Obwodnica Śródmieścia Szczecina (V etap),
- Piastów Office Park, kolejny biurowiec, który ma powstać przy al. Piastów
- Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej
- Przebudowa lotniska Szczecin Dąbie
- Budowa nowego stadionu Pogoni Szczecin oraz modernizacja dotychczasowego kompleksu
- Stara Olejarnia - w ramach inwestycji budynek Starej Olejarni zostanie zmodernizowany i przekształcony w Międzynarodowy Dom Sztuki
- Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny
- Przebudowa ulicy Struga (jedna z najtrudniejszych do modernizacji ulic)
- Modernizacja ulicy Niemierzyńskiej i Arkońskiej (od ulicy Krasińskiego, aż do Lasu Arkońskiego w tym pętli tramwajowej)
źródło: moje miasto, gazeta wyborcza

Z całym szacunkiem, ale nie znalazłem informacji aby w Naszym Mieście powstawało tyle nowych inwestycji. Jestem dumny, że mieszkam w Szczecinie, jestem lokalnym partiotą. Rozmawiając z ludźmi z różnych środowisk o różnym przekroju społecznym - oni też są zadowoleni. Przestajemy być "wioską z tramwajami". Za jakiś czas Szczecin będzie jeszcze piękniejszym miastem.

życzę wszystkim mieszkańcom aby dobrze mieszkało im się w Naszym Mieście i aby byli dumni ze Szczecina.
Pozdrawiam

g
gość

oprócz narzekania stawia jeszcze progi zwalniające na ulicy Wierzbowej

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3