Małgorzata Czuba z Bushikanu Szczecin mistrzynią świata w karate

Małgorzata Czuba
Małgorzata Czuba Bushikan Szczecin
Zawodnicy Bushikanu Szczecin na Mistrzostwach Świata w Karate IKU w Caorle (Włochy) zdobyli 12 medali: 1 złoty, 6 srebrnych i 5 brązowych. W mistrzostwach wzięło udział 900 zawodników z 43 krajów.

Tytuł mistrzyni świata zdobyła Małgorzata Czuba w kumite shobu sanbon juniorek +58 kg. Dwa miesiące wcześniej w szczecińskiej Netto Arenie Czuba wywalczyła w tej konkurencji mistrzostwo świata federacji WKA. We Włoszech pokonała trzy zawodniczki.

Srebrne medale wywalczyły: Weronika Kapler, Natalia Nowak i Maria Stranc w kumite drużynowym rotation shobu sanbon seniorek i kumite drużynowym shobu sanbon seniorek.

Brązowe medale zdobyli: Paweł Juraszek (dwukrotnie - w kata juniorów i kumite shobu ippon juniorów), Maciej Waryński w kumite shobu ippon juniorów, Maria Stranc w kumite shobu sanbon seniorek -55 kg oraz Natalia Nowak w kumite shobu sanbon seniorek +63 kg.

Medal też w Lizbonie
Z udziałem 241 zawodników z 17 państw odbyły się w Lizbonie 35. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Polskę reprezentowało ponad 50 zawodników, walczących w 46 kategoriach kata i kumite. Zawodnik Klubu Karate Kyokushin Złocieniec (przygotowuje się do startów w Klubie Karate Kyokushin Sakura w Przecławiu) Jakub Pawłowicz zajął 3. miejsce w kategorii kumite senior -80kg. Trenerami Pawłowicza są sensei Wojciech Pawłowicz i Marek Chmura.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0