MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Małe Błonia" przekażą miastu ulicę

mp
Osiedle Małe Błonia przekaże miastu ulicę. Wartość inwestycji to 11 mln zł.
Osiedle Małe Błonia przekaże miastu ulicę. Wartość inwestycji to 11 mln zł. wizualizacja
Ponad kilometr nowej drogi przekażą Szczecinowi deweloperzy, którzy budują osiedle "Małe Błonia" i sprzedają działki na Warszewie. Wartość inwestycji to 11 mln zł.

Odcinek ulicy przebiega przez sam środek osiedla i łączy budowany obecnie odcinek ul. Wkrzańskiej z Łączną, która ma przejść w tym roku gruntowny remont.

- Gmina realizuje obecnie inwestycje drogowe, które otwierają dla deweloperów atrakcyjne grunty na północy Szczecina - mówił dziś Bogdan Jaroszewicz, z-ca prezydenta Szczecina.

Wybudowana przez spółki Amber i BBI Development droga ma nawierzchnię asfaltową, latarnie, obustronne chodniki, ścieżkę rowerową i uzbrojenie (sieć kanalizacyjną, wodociągową, gazociąg i elektroenergetyczną). Na osiedlu "Małe Błonia" powstanie w sumie ponad 1,9 kilometra dróg publicznych. Zgodnie z umową zawartą w czerwcu 2010 roku z gminą Szczecin, inwestor ma wybudować 1072 m drogi, natomiast gmina - 847 m. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 11 mln zł. Odbiór techniczny gotowego odcinka drogi nastąpi w przyszłym miesiącu.

To właśnie w pobliżu tej ulicy będzie przebiegać budowana Trasa Północna.

Miasto przystąpiło w tym roku do realizacji kolejnego etapu budowy Trasy Północnej, która ma połączyć Niebuszewo z obwodnicą śródmiejską, a następnie z północnymi dzielnicami Szczecina.

- Z punktu widzenia nas jako dewelopera działającego na tym terenie, kluczowe są inwestycje drogowe miasta realizowane w naszym bezpośrednim sąsiedztwie - tłumaczy Urszula Skudniewska, prezes firmy Amber. - Ulica Wkrzańska, która połączy tę część Warszewa z Niebuszewem oraz modernizacja ulicy Łącznej, tworzą zupełnie nową jakość jeżeli chodzi o skomunikowanie tych gruntów z centrum Szczecina. Uważam, że przemyślana polityka inwestycyjna gminy w zakresie budowy infrastruktury drogowej, to jeden ze sposobów na ożywienie tych części miasta, które nie cieszyły się wcześniej zainteresowaniem deweloperów.

"Małe Błonia" powstają w części Warszewa sąsiadującej z dzielnicą Sienno i Golęcinem. Budowa i modernizacja dróg oznacza w tym wypadku kierowanie aktywności inwestorów na te tereny.

- Tak jak charakter osiedla może zmienić jeden budynek, tak nowe osiedla mogą wpłynąć klimat całych dzielnic - mówi Paweł Nowacki, członek zarządu BBI Development. - W północnych dzielnicach Szczecina drzemie ogromny, jeszcze nie odkryty potencjał. Nowe rozwiązania komunikacyjne, to świetny sposób na ich rewitalizację. "Małe Błonia" są krokiem ku wykreowaniu nowego wizerunku północy Szczecina - enklawy harmonii, nowej, tętniącej życiem struktury społecznej i pięknego, w pełni uporządkowanego urbanistycznie krajobrazu Warszewa.

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński