4/16

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Majówka na Zamku 2019. Program:

Zamek Książąt Pomorskich tradycyjnie zaprasza na Majówkę. Atrakcji będzie wiele między 1 a 5 maja. Wszystko na dziedzińcu menniczym oraz w kinie Zamek.

Wśród atrakcji m.in. przedstawienie muzyczne „A to Polska... właśnie”, które odbedzie się w piątek, 3 maja o godz. 16 na Dziedzińcuc Menniczym . Wstęp wolny.

Wykonawcy tego przedstawienia to: Izabela Mielczarek, Jakub Gwit, Miłosz Wojciechowski.

Zawsze w historii znalazła się siła, która koniecznie chciała zaprzeczyć istnieniu Polski, ale zawsze tytanicznym wysiłkiem i bohaterskim poświęceniem odbijaliśmy się od dna i przywracaliśmy świetność ojczyzny. Ta nasza niezłomność i hart ducha od wieków są przedmiotem podziwu i szacunku, a Polska trwa mimo historycznych zawirowań. Dzieje Polski to także bogaty dorobek tych, co Polskę sobie umiłowali i tworzyli o niej, dla niej i przez jej pryzmat. To nasza spuścizna.

MAJÓWKA NA ZAMKU

Wstęp: Wstęp, poza filmami, wystawami i spektaklem „Zakochać się”, jest bezpłatny

1 maja obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Bajki i baśnie krajów Unii Europejskiej

1.05.2019 (środa), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Szczecińscy aktorzy Joanna Matuszak, Konrad Pawicki i Przemysław Walich, zaprezentują klasykę literatury dziecięcej z 28. krajów członkowskich Unii Europejskiej. Wysłuchamy m.in. fragmentów „Mikołajka" (Francja), „Doliny Muminków" (Finlandia) i „Pinokio" (Włochy).

Koncert Artes Ensemble „Poloneza czas zacząć".

1.05.2019 (środa), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Artes Ensemble w składzie:
Anna Baran - mezzosopran
Małgorzata Janaszek - wiolonczela
Andrzej Janaszek - fortepian, aranżacje, dyr. artystyczny

„Poloneza czas zacząć" to wirtuozowska muzyczna podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu, w rytmie szlacheckiego poloneza, zamaszystego mazura i polskich tańców narodowych, polskiej muzyki romantyzmu i XX wieku oraz piosnek ludowych. W programie koncertu znajdą się także: „Oda do Radości" Ludwiga van Beethovena - hymn Unii Europejskiej oraz Polonez As-dur op. 53 „Heroique" Fryderyka Chopina - obok hymnu państwowego największy muzyczny symbol polskości na świecie.

Wystawy

1-5.05.2019 (środa-niedziela), bilety: 6 zł i 4 zł (ulgowy)

- Lubinus mniej znany / Galeria Przedmiotu (wejście J)

- Niezależni'69 / Galeria Wschodnia (wejście J)

- Tylko we Lwowie / Hol skrzydła wschodniego (wejście A), wstęp wolny

- Cela Czarownic / ekspozycja stała (wejście J)

Filmowy obraz Europy

1-5.05.2019 (środa-niedziela), sala Kina Zamek (wejście A, I p.), bilety: 14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych od 10 osób)

Wszystkie filmy w ramach „Filmowego obrazu Europy - majówki z Unią Europejską z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej", poprzedzone zostaną animacją autorstwa Karola Kaźmierczaka pt. „Czy dobrze jest być w Unii Europejskiej?" Praca zdobyła Grand Prix III edycji Konkursu na komiks i animację o tematyce ekonomicznej, zorganizowanego przez Fundację FOR i Bank Zachodni WBK w 2011 r.

Filmowy obraz Europy

Berlin, Barcelona

1.05.2019 (środa) godz. 15.00

3.05.2019 (piątek) godz. 17.00

4.05.2019 (sobota) godz. 17.00

5.05.2019 (niedziela) godz. 17.00

2018, Hiszpania, dramat, 99 min

Scenariusz i reżyseria Elena Trapé

Obsada: Alexandra Jiménez, Miki Esparbé, Isak Férriz, Bruno Sevilla, Maria Ribera, Saskia Rosendahl

Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum. Zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do częstych spotkań. Z okazji 35. urodzin Cosmy, udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego wszyscy się spodziewali. W trakcie weekendu, nierozerwalna zdawałoby się więź łącząca całą piątkę, zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przyjaciele odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić.

Filmowy obraz Europy

Paryż na bosaka

1.05.2019 (środa) godz. 19.00

4.05.2019 (sobota) godz. 15.00

5.05.2019 (niedziela) godz. 15.00

2016, Belgia, Francja, komedia, 83 min.

Reżyseria: Dominique Abel, Fiona Gordon

Obsada: Fiona Gordon, Dominique Abel, Emmanuelle Riva, Pierre Richard, Emmy


Uporządkowane życie Fiony (Gordon) pewnego dnia zakłóca pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (Riva). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać...

Filmowy obraz Europy

Granica


1.05.2019 (środa), godz. 17.00

2.05.2019 (czwartek), godz. 20.00

3.05.2019 (piątek), godz. 19.00

4.05.2019 (sobota), godz. 19.00

5.05.2019 (niedziela), godz. 19.00

Reżyseria: Ali Abbasi

2018, Dania, Szwecja, fantasy, thriller, romans, 101 min

Obsada: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson, Ann Petrén, Sten Ljunggren, Kjell Wilhelmsen, Rakel Wärmländer, Andreas Kundler

Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Jednak pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do... trollowania.

Filmowy obraz Europy

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica


1.05.2019 (środa), godz. 13.00

3.05.2019 (piątek), godz. 15.00

4.05.2019 (sobota), godz. 13.00

5.05.2019 (niedziela), godz. 13.00

2018, Szwecja, Familijny, 95 min

Reżyseria Josephine Bornebusch

Obsada: Ester Vuori, Frank Dorsin, Johan Rheborg, Katrin Sundberg, Tomas Norström

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Zakochać się

2,19.05.2019 (czwartek, niedziela), godz. 17.00, sala Kina Zamek (wejście A, I p.), bilety 30 zł, ulgowy 20 zł

Autor: Noel Coward

Reżyseria: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko

Obsada: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko

Muzyka: Tomasz Lewandowski

Scenografia, wizualizacje: Kinga Dalska

„...Zwykły dzień, zwykle miejsce i... niezwykłe spotkanie dwojga ludzi, które staje się piękną przygodą. Przygodą, wywracającą poukładane życie ich i ich rodzin. „Zakochać się" to wzruszająca historia pary dorosłych, speszonych i trochę niezdarnych jak nastolatkowie, nie potrafiących sobie poradzić z uczuciem, które ich zaskoczyło. Urzekająca, ciepła opowieść, pozostawiająca po sobie słodko-gorzki smak miłości"...

Czas trwania spektaklu: 60 min

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791 r.)

Pchła Szachrajka

3.05.2019 (piątek), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru La Fayette ze Szczecina.

Niektórych bajek po prostu nie wypada nie znać. Jedną z tych fenomenalnych, wciąż aktualnych i rozbawiających zarówno tego małego, jak i dużego widza do łez, jest „Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy. Przewrotna, pełna inteligentnego humoru zachwyci każdego.

Przedstawienie muzyczne „A to Polska... właśnie"

3.05.2019 (piątek), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Wykonawcy: Izabela Mielczarek, Jakub Gwit, Miłosz Wojciechowski

Zawsze w historii znalazła się siła, która koniecznie chciała zaprzeczyć istnieniu Polski, ale zawsze tytanicznym wysiłkiem i bohaterskim poświęceniem odbijaliśmy się od dna i przywracaliśmy świetność ojczyzny. Ta nasza niezłomność i hart ducha od wieków są przedmiotem podziwu i szacunku, a Polska trwa mimo historycznych zawirowań.

Dzieje Polski to także bogaty dorobek tych, co Polskę sobie umiłowali i tworzyli o niej, dla niej i przez jej pryzmat. To nasza spuścizna, do której wciąż dopisywane są nowe dzieła. Nie sposób przejść obok tej skarbnicy z obojętnością. Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, w którym współczesność zderzy się z przeszłością, Wyspiański pozna Kaczmarskiego, Słowacki - Młynarskiego. A wszyscy w biało-czerwonych barwach. W spektaklu usłyszeć będzie można wyjątkowo dobrany zbiór piosenek słodko-gorzkich, mądrych, ale także tych z przymrużeniem oka, o Polsce traktujących.

„Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie"

4.05.2019 (sobota), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny


Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

Muzyczna baśń o przygodach pewnego krasnoludka, który szuka po całym lesie swojej czapeczki. Czy sympatyczny Łapciuś odzyska swoją zgubę? Czy pomogą mu leśne zwierzątka? A może rady króla Pyszałka?

Koncert szczecińskiego zespołu muzycznego „L.U.Z. Blues"

4.05.2019 (sobota), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny


Zespół „L.U.Z. BLUES" w składzie:


Babrbara Włodarczyk - vocal

Lech Frik - piano, voc

Ryszard Nazdraczew - gitara, voc

Maciej Kostański - organy, piano

Sławomir Jankiewicz - drums

Zenon Balcerek - bass

Zespół „L.U.Z. BLUES" powstał w 2008 roku po festiwalu Dinozaury Szczecińskiego Big-Bitu. W jego skład weszli szczecińscy muzycy o dużym dorobku artystycznym. Wszyscy koncertowali wcześniej poza granicami naszego kraju w wielu zespołach muzycznych, a także wspierali - jako muzycy sesyjni - znane polskie zespoły. Obecnie najczęściej prezentują muzykę rockową i bluesową.

Improbajka

5.05.2019 (niedziela), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny


Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci od 4. roku życia.

Każdy spektakl jest zupełnie inny od poprzedniego, na jego kształt wpływ mają sugestie małych widzów.

"Wszystko się może zdarzyć - bajki improwizowane". Zapraszamy najmłodszych widzów do wspólnej zabawy. Aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i już nigdy się nie powtórzą.

Czas trwania spektaklu: 60 min

Koncert wokalny I Cantanti Ensemble „Tribute to Stanisław Moniuszko"

5.05.2019 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny


I Cantanti Ensemble w składzie:

Barbara Tritt - sopran

Iwona Wall - mezzosopran

Bartosz Gorzkowski - tenor

Damian Suchożebrski - bas/baryton

Hanna Lizinkiewicz - fortepian

5 maja 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XIX wieku. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy koncert wokalny poświęcony jego twórczości, w wykonaniu I Cantanti Ensemble - artystów Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis. W programie znajdą się pieśni ze zbioru „Śpiewnik domowy" oraz arie operowe Moniuszki. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3