MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Majówka "Ambasador Zdrowia". Festyn przy kościele św. Ottona w Szczecinie już w sobotę

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Blok muzyczno-artystyczny wypełni m.in. Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM.
Blok muzyczno-artystyczny wypełni m.in. Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM. Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM facebook
Wielka szczecińska majówka "Ambasador Zdrowia" odbędzie się w najbliższą sobotę w pobliżu kościoła pw. św. Ottona przy pl. Św. Ottona w Szczecinie. Festyn potrwa od godz. 11 do 17. Jednym z organizatorów zabawy jest Wydział Nauk o Zdrowiu PUM.

Jak podkreślają organizatory, głównym celem majówki jest integracja międzypokoleniowa poprzez propagowanie zachowań zdrowotnych, sprzyjających postawom eliminującym uzależnienia. Planowane działanie ma także na celu podnoszenie poziomu wiedzy na temat aktywności chroniących przed uzależnieniami.

- Program festynu uwzględnia realizację aktywności umożliwiających dzieciom, młodzieży i dorosłym uczestnictwo w zajęciach popularyzujących abstynencję i korygowanie zachowań ryzykownych - tłumaczy dr Krzysztof Zdziarski, jeden z organizatorów sobotniego festynu.

- Zaplanowane działanie wzmacniane będzie integracją międzypokoleniową poprzez budowanie pozytywnych interakcji między dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. To bardzo ważny czynnik zdrowotny i psychospołeczny szczególnie w czasie po pandemii COVID-19.

Wielka majówka "Ambasador Zdrowia" będzie się nieco różnić od innych odbywających się w Szczecinie festynów. W programie wydarzenia zaplanowano bowiem trzy bloki tematyczne.

Profilaktyka i promocja zdrowia, realizowany m.in. przez Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Szczecińskie Centrum Zdrowia SPZOZ oraz Ośrodek Terapii Uzależnień SPZOZ.

Drugi blok, Informacyjno-edukacyjny, przygotuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Wydział Nauk o Zdrowiu PUM.

Trzeci blok Muzyczno-artystyczny wypełnią Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM, Zespół Głosy Serca, Leśna Schola i Teatr Rozmaitości "Gwitajcie".

Organizatorzy: Pomorski Uniwersytet Medyczny, Szczecińskie Centrum Zdrowia, Fundacja AUXILIUM i parafia św. Ottona.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński