Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Majówka 2019. Bezpieczna majówka. Jak sprawić, by majówka 2019 była bezpieczna? [WIDEO]

Karolina Jaskólska
Niech przy okazji tegorocznej majówki w naszych głowach zagości motto: "bawmy się na całego, ale świadomie!".

Zeszłoroczna majówka trwała dość długo. Jeżeli ktoś wziął trzy dni wolnego, mógł cieszyć się 9-dniowym wypoczynkiem.

Podobnie jest w tym roku. Jeżeli ktoś postanowi wypisać w pracy urlop na 29, 30 kwietnia oraz 2 maja, może relaksować się przez tydzień, a biorąc pod uwagę ostatni weekend kwietnia, nawet dziewięć dni.

ZOBACZ TEŻ:

Weekend coraz bliżej, a ty nadal bez planów? Jeśli chcesz gdzieś wyjechać, a Kraków czy Wrocław znasz już jak własną kieszeń, mamy dla ciebie kilka mniej oczywistych propozycji wycieczkowych. Małe polskie miasteczka kryją wiele skarbów, które warto zobaczyć na własne oczy. Dlaczego więc nie w weekend majowy?

Gdzie jechać na weekend? Zobacz 8 nieoczywistych propozycji

Jednak pomijając terminy dni wolnych, wszyscy mają nadzieję, że tegoroczna majówka będzie bezpieczniejsza. Bowiem w 2018 roku na drogach województwa zachodniopomorskiego od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja doszło do 28 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 36 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 143 nietrzeźwych kierujących, 25 w stanie po spożyciu alkoholu (stężenie alkoholu między 0,2 i 0,5 promila) oraz 20 po zażyciu narkotyków.

ZOBACZ TEŻ:

Jak sprawić, by ta majówka była bezpieczna? Oczywiście nie przesadzać z alkoholem. Kilka rad zdradzi nam jeszcze Krzysztof Radek, ratownik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Ugryzienie przez domowego żółwia, połknięta zawleczka od puszki z piwem, drapiące palce, egzorcyzmy... - oto najdziwniejsza zgłoszenia, które w Szczecinie odebrali pracownicy pogotowia. A kiedy należy wzywać pogotowie? Zobacz szczegóły!Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. - Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.Pacjenci notorycznie błędnie dzwonią do dyspozytorni i proszą o przewiezienie do przychodni lub transport do szpitala, bo mają skierowanie na badania. Nierzadko powody wezwania karetki przez pacjentów są kuriozalne, zabawne lub zaskakujące. Zobacz przykłady niektórych takich niezasadnych wezwań na kolejnych podstronach! >>>WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Najdziwniejsze zgłoszenia na pogotowie w Szczecinie. Zobacz,...

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powołane 11 sierpnia 1949 roku i początkowo mieściło się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego 63. 24-godzinne dyżury zabezpieczali lekarze medycyny i felczerzy. Zakres usług obejmował także działalność ambulatoryjną, stomatologię i wenerologię. Obszar działalności obejmował Szczecin i jego okolice.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie dawniej i dziś. Warszawa i ...

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński