Majdan idzie na rekord

Krzysztof Dziedzic, 17 września 2004 r.
Radosław Majdan nie dał się zaskoczyć napastnikowi Pogoni Claudio Milarowi i pozostaje niepokonany w ekstraklasie od 429 minut. Marcin Bielecki
Spotkanie Wisły Kraków z Amiką Wronki zapowiada się jako hit 6. kolejki rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Dziś pierwszy mecz - Lech Poznań podejmie Cracovię.

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Wisła będzie bardzo chciała przedłużyć dobrą passę. W pięciu meczach zdobyła 21 bramek, z czego duet Tomasz Frankowski - Maciej Żurawski strzelił aż 17 goli.

Bramkarz Radosław Majdan nie puścił gola od 429 minut, czyli od ponad siedmiu godzin i też chciałby możliwie najbardziej wyśrubować rekord. Choć wyczyn Piotra Czai z sezonu 1969/70 ciężko mu będzie poprawić - bramkarz GKS Katowice pozostał wówczas niepokonany przez 910 minut!

Majdan musi uważać zwłaszcza w spotkaniu z Amiką. Wronczanie są przecież na wysokim czwartym miejscu w tabeli, a w ataku mają bardzo groźny i doświadczony duet: Pawła Kryszałowicza oraz Jacka Dembińskiego. W każdym z pięciu dotychczasowych spotkań Amica strzelała przynamniej jednego gola.

Wiślacy mają jeszcze jedną przewagę nad rywalem: chociaż oba zespoły grały wczoraj w Pucharze UEFA, to chyba bardziej zmęczona będzie Amica. Głównie dlatego, że musiała grać na wyjeździe (z łotewskim Ventspils), zaś krakowianie z Dynamem Tbilisi wystąpili na własnym boisku.

Jako pierwsi na boisko w 6. kolejce wybiegną piłkarze Lecha i Cracovii (transmisja dziś w "Canale + Niebieskim" od godziny 20). Lech przegrywa mecz za meczem, ale może teraz będzie lepiej - otóż trener Czesław Michniewicz został wreszcie szkoleniowcem pierwszej klasy. Egzamin zaliczył mu n.in. były szkoleniowiec reprezentacji Janusz Wójcik, który... ma ochotę za zastąpienie Michniewicza w Lechu. Poznanianie w towarzyskim spotkaniu rozgromili 13:0 Polonię Nowy Tomyśl i teraz liczą na choćby skromne 1:0 z Cracovią.

6. kolejka: Lech Poznań - Cracovia, Górnik Zabrze - Odra Wodzisław, Polonia Warszawa - POGOŃ Szczecin, GKS Katowice - Wisła Płock, Groclin Grodzisk - Zagłębie Lubin, Górnik Łęczna - Legia Warszawa, Wisła Kraków - Amica Wronki.