Magdalena Czaban mistrzynią świata w amatorskim MMA!

Łukasz Konstanty
Magdalena Czaban (strój niebieski) wywalczyła złoty medal w Belgradzie.
Magdalena Czaban (strój niebieski) wywalczyła złoty medal w Belgradzie. Fot. PAP/EPA/Andrej Cukić
Rywalizująca w wadze atomowej (do 47,7 kg) Magdalena Czaban zdobyła w Belgradzie złoty medal mistrzostw świata w amatorskim MMA. Polka już w trzeciej minucie pierwszej rundy finałowej walki zmusiła do poddania się Meksykankę Norę Ochoę Perez. To jedyny złoty krążek wywalczony przez Biało-Czerwonych podczas światowego czempionatu.

Czaban po raz drugi w karierze wywalczyła tytuł mistrzyni świata. Wcześniej zdobyła złoto w 2019 roku. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, a osiągnięcie to powtórzyła w 2021 i 2022.

Mistrzostwa w belgradzkiej Stark Arena są największym wydarzeniem w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, zarządzającej amatorskim MMA na świecie. Do rywalizacji przystąpiło 462 zawodników z 62 krajów.

W czwartek tytuł wicemistrza świata juniorów w wadze lekkiej wywalczył Michał Borowski, który w finale musiał uznać wyższość Ukraińca Ołeksandra Huliajewa. Brązowe medale wywalczyły z kolei Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska i Dominika Steczkowska.